19.04.2024, meniny má
14. novembra 2018

Víťazný víkend si pre nás pripravili aj basketbalisti BK Lokomotíva Sereď a vyhrali hneď 9 zápasov

Päť družstiev BK Lokomotíva Sereď nastúpilo na svoje zápasy počas minulého víkendu. Spolu odohrali 9 zápasov, z toho sedem na domácej palubovke a dva na palubovke súpera. Všetkých 9 zápasov ale malo niečo spoločné a to bola výhra družstiev Lokomotívy. 7 víťazstiev sme si pripísali doma, v ŠH Sokolovňa, pre jedno si v sobotu vycestovali starší žiaci do Levíc a ďalšie víťazstvo si juniorky priniesli v nedeľu zo Žiliny.

2.liga Starší žiaci U15 (Sobota 10.11.2018)

BK Lokomotíva Sereď – Družba Piešťany 91:40 (26:5, 38:20, 65:30)
Roháč 28 (TH 6/3, 1 trojka), Juríček 16 (4/2), Štóc 14, Gála 10,Kollár 8 (2/0), Melišík 6 (2/0), Melicher 4, Starko 3 (2/1), Židek 2.
Trestné hody družstvo 16/6, 1 trojka.

BK Lokomotíva Sereď – Družba Piešťany 51:32 (3:11, 17:24, 28:30)
Juríček 15 (TH 4/2, 1 trojka), Roháč 8 (4/3, 1 trojka), Štóc 8, Melišík 5 (6/1), Kollár 4, Melicher 4, Starko 4, Gála 2. Židek 1 (2/1).
Trestné hody družstvo 16/7, 2 trojky.

V ŠH Sokolovňa ukázala naša rezerva U15 v sobotu dopoludnia dve tváre. V prvom zápase výborne bránili, hrali rýchlo a kolektívne, čoho výsledkom bolo jasné víťazstvo. Domáci vedení strelecky disponovaným Roháčom, výborne hrajúcim Melicherom a Gálom, podporení Juríčkom a Štócom nedali súperovi šancu pomyslieť na lepší výsledok a jasne dominovali počas celého stretnutia.

Naopak v druhom zápase, v dôsledku zlej individuálnej hry a individualistického prístupu kľúčových hráčov bol výsledok po troch štvrtinách 28:30 pre hostí. Našťastie v záverečnom dejstve sa hráči vzchopili a vyhrali ju jasne 23:2 a tým čiastočne napravili zlý dojem z priebehu druhého zápasu.

Tréner: Jozef Ištok

Mladší žiaci U13 – západ (Sobota 10.11.2018)

BK Lokomotíva Sereď – BKM SPU Nitra 64:54 (18:14, 33:24, 49:36)
Vranovič 18 (TH 4/2), Majerník A. 12 (6/4), Balogh 9 (2/1), Česár 8(2/2), Kiss 7, Sárkány 6, Štefanek 2, Boros 2, Majerník M; Hodorovič, Sadlek, Mikuš, Vašák, Vlkovič, Gavora, a Paldan.
Trestné hody družstvo 18/11.

BK Lokomotíva Sereď – BKM SPU Nitra 69:60 (20:14, 35:31, 51:48)
Balogh 17 (TH 2/1), Vranovič 17 (2/1), Česár 16 (4/2), Majerník A. 6, Kiss 4, Štefanek 3 (2/1), Vašák 2, Gavora 2 (4/0), Boros 2, Majerník M; Hodorovič, Sadlek, Sárkány, Vlkovič a Paldan.
Trestné hody družstvo 14/5.

V našom ďalšom dvojzápase sme privítali rovesníkov z Nitry a v týchto zápasoch sa očakával vyrovnaný priebeh. Do úvodného zápasu sme vstúpili s energiou a s dobrými riešeniami protiútokov, no zároveň nás súperove nábehy a uvoľnenia na útočnej polovici trápili a potrebovali sme zlepšiť obranu hráča bez lopty, čo sa nám darilo zlepšovať každou minútou odkedy bol chalanom nato kladený veľký dôraz.

Počas celého zápasu sme mali mierne navrch, aj keď stále zlepšujúcej Nitre sa v závere zápasu podarilo znížiť rozdiel v skóre. V zápase druhom bol priebeh zápasu vyrovnaný až do poslednej štvrtiny, kde sme konečne zrýchlili hru prihrávkou a strhli víťazstvo na našu stranu. Individuálnou hrou sa v zápasoch presadzoval Balogh, ktorému sekundovali Vranovič s dobre hrajúcim A. Majerníkom.

Vyzdvihol by som výkon Tomáša Kissa, ktorý svojou prácou v obrane, kde treba pochváliť aj nasadenie Gavoru, a nezištnými prihrávkami, ktoré vidieť málo aj vo vyšších kategóriách naštartoval výkon družstva ku 2 výhram. Štefanek s Borosom ukázali svoj potenciál a obdiv tak isto patrí Česárovi, ktorý napriek zdravotným ťažkostiam bojoval až do záverečného hvizdu.

Tréner: Martin Bosý

1 liga Starší žiaci U15 (Sobota 10.11.2018)

ŠBK JUNIOR Levice – BK Lokomotíva Sereď 64:82 (18:28, 37:45, 51:60)

Ištok 24 (TH 4/4), Zlocha 15 (3/2, 1 trojka), Kiss 13 (3/3), Urban 9 (4/4, 1 trojka), Šimko 8, Bundzel 7 (4/3), Kapustík 6 (1/0), Pavlech 0 (2/0). Trestné hody družstvo 20/16, 2 trojky.

V sobotu sa hral v Leviciach veľmi dobrý mládežnícky basketbal, o ktorý sa postarali obidve družstvá. Hosťom zo Serede patrila prvá štvrtina a záver stretnutia, čo prakticky rozhodlo o konečnom výsledku. Po vyrovnanej druhej štvrtine domáci nabrali sebavedomie a tretiu štvrtinu začali šnúrou 10:0, ktorej výsledkom bolo ich tesné vedenie 47:45 v 24. minúte.

Mladí sereďania odpovedali zlepšenou obranou, kde vynikali hlavne Kapustík a v priebehu celého zápasu Kiss. Do útoku zavelil v rozhodujúcich chvíľach Zlocha a výborne hrajúci Ištok. V závere si už maródkou sužovaní hostia výsledok postrážili.

1.liga ženy + juniorky (Sobota 10.11.2018)

Improve your Basketball Lokomotíva Sereď: ŠŠK Žilina Budatín 50:38(9:10,21:2,12:13,8:13 )
Koleňáková 13, Mrnková a Hudáková po 12, Bieliková 6, Bencelová 3 Paulíková 3, Bundzelová 1, Hanúsková

1 liga Staršie žiačky U15 (Sobota 10.11.2018)

BK Lokomotíva Sereď – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 84:59 (26:9, 45:23, 62:45).
Ďuračková 24 (2 trojky), Dudonová 18 (TH 5/4), Jakubčeková 10 (2/2), Žemlová 9 (1 trojka), Vaňovčeková 7 (1 trojka), Užovičová 4, Holubová 4, Pellérdiová 4, Karelová 2, Takács 2, Zrayer, Macurová a Mitasová. Trestné hody družstvo 7/6, trojky 12/4

V sobotu sme hostili družstvo z Banskej Bystrice. V 1. štvrtine sme si dobrou prácou v obrane a rýchlym prechodom na útočnú polovicu vytvorili 17- bodové vedenie a za pozornosť stojí tak isto, že sme súperovi dovolili dosiahnuť len 4 body z hry.

V úvode druhej štvrtiny nám vyšlo takmer všetko o čo sme sa pokúsili a rozdiel v skóre narástol už na 25 bodov, ktorý sme si pohodlne udržali až do konca zápasu. V rýchlom tempe hrajúcom sa zápase sa výbornou prácou v obrane a hlavne na obrannom doskoku (Hanka 14 doskokov) prezentovalo celé družstvo, takticky sme plnili pokyny a svojou disciplínou v útoku sme boli odmenení výhrou nad dobre hrajúcou Bystricou.

Za zmienku stojí výkon Beky, ktorej výborne sekundovala Nina D. Baby svojim nasadením v obranných činnostiach niekoľkokrát nakopli celé družstvo a so zvýšením sebavedomím sa poľahky presadzovali na útočnej polovici.

1.liga ženy+juniorky (Nedeľa 11.11.2018)

ŠŠK Žilina Budatín : Improve your Basketball Lokomotíva Sereď 46:49(25:11,6:6,10:10,5:22)
Scherhauferová 19, Koleňáková 11, Mrnková a Zaťková po 7, Hanúsková 3, Bieliková 2, Paulíková, Bencelová

Maródka, zranenia, sobotnajsie extraligové povinnosti Simči, Terezky a Sašky v Ružomberku, ale predsa 2x výhra nad Žilinou

1 liga Staršie žiačky U15 (Nedeľa 11.11.2018)

BK Lokomotíva Sereď – MBK Ružomberok 80:43 (25:13, 43:21, 64:37).
Žemlová 15 (TH 4/2, 1 trojka), Užovičová 14 (1/0), Ďuračková 13 (1/1), Dudonová 10, Holubová 9 (2/1), Vaňovčeková 4, Jakubčeková 4, Karelová 4, Zrayer 4, Pellérdiová 2, Takács 2, Mitasová (2/0), Macurová. Trestné hody družstvo 10/4, trojky 8/1.

V nedeľu k nám pricestovalo nám neznáme družstvo z Ružomberka. V úvode zápasu sme mali mierne problém s dôslednosťou v obranných činnostiach, ale rozvážnou rýchlou útočnou hrou sme nemali problém si vypracovať 12- bodové vedenie. V 2 štvrtine sme zlepšili obranu hlavne vďaka nasadeniu Lilly, Pauli a Beky a rozdiel narástol v polčase našou umnou hrou v útoku na pohodlných 22 bodov.

V druhom polčase sme pokračovali v zvýšenej aktivite v obrane a pridali sme dôraz aj na rýchlom protiútoku, ktoré výborne riešili Betka s Lilou. V zápase nastúpili všetky hráčky a na všetkých bolo vidieť, že odovzdávajú na ihrisku maximum a zápas si užívajú, aj keď miestami boli naše rozhodnutia nie moc šťastné. Hernou skúsenosťou dospejeme k tomu, aby sme v herných situáciách nachádzali tie správne rozhodnutia. Za zmienku stojí 24 dosiahnutých asistencií a výkon Niny Macurovej v závere zápasu (2006)