08.12.2023, meniny má

Vlčkovce pobláznili svoje okolie kukuričným bludiskom. Počuli ste už o ňom?

4. júla 2018
4. júla 2018

Vlčkovce pobláznili svoje okolie kukuričným bludiskom. Počuli ste už o ňom?

reklama

Ak premýšľate, kam vyraziť s deťmi alebo so svojimi blízkymi počas prázdnin a chcete zažiť kopec zábavy, máme pre vás jeden nezvyčajný tip. V nedaľekej obci Vlčkovce vznikol super nápad pretvoriť obyčajné poľe s kukuricou na kukuričné bludisko.

V kukuričnom poli s rozlohou 2,5 hektára bola vytvorená trasa o dĺžke 1,9 kilometra. Po celom bludisku sú rozmiestnené tabuľky s hádankami. Správne odpovede vám pomôžu vyriešiť tajničku, ktorú dostanete pri štarte. Ak sa vám podarí uhádnuť hádanky a prejsť všetkými stanovišťami, vaše detičky dostanú sladkú odmenu a certifikát.

V prípade, že máte staršie deti alebo chcete súťažiť aj vy, pripravená je pre vás súťaž o nájrychlejšieho hľadača QR kódov.

reklama

Okrem bludiska na vás čakajú aj iné aktivity, ktoré určite potešia nielen vás ale aj vaše deti:

  • Jazda traktorom (dostupné len niektoré dni)
  • Hádzanie kruhmi na stĺpiky
  • Hod loptou do terča
  • Pyramída z balíkov slamy
  • Pripravené ohnisko na opekanie (je potrebné si priniesť vlastné špekačky)
  • Možnosť zakúpiť si naozaj sladkú kukuricu na varenie, ktorá bola dopestovaná bez chemických postrekov

Bludisko je sprístupnené od 1. júla a otváracie hodiny sú od 9:00 – 18:00. Majte na pamäti, že v prípade nepriaznivého počasia je bludisko zatvorené. Otváracie hodiny si preverte pomocou kontaktov, ktoré sú nižšie v článku.

Vstupné:

Deti do 3 rokov: zdarma

Deti od 3 – 17 rokov: 2 €

Dospelí: 2,50 €

Ako sme písali vyššie, kukuričné bludisko nájdete v obci Vlčkovce. Pre lepšiu orientáciu sú k dispozícii aj GPS súradnice, vďaka ktorým vám navigácia ukáže presnú trasu: N 48 °17′ 49.97” E 17 °40′ 19.90”

Všetky potrebné informácie nájdete na FB stránke alebo na webovej stránke. Prajeme príjemnú zábavu a dúfame, že nájdete cestu von 🙂

Fotka Kukuričné bludisko.

 

Zdroje: www.sdetmi.com, FB: Kukuričné bludisko
Zdieľať na Facebooku