16.04.2024, meniny má
19. marca 2024

Vo finálovej TOP 10 súťaže Učiteľská osobnosť Slovenska máme až dvoch pedagógov zo Serede

Vo finálovej TOP 10 súťaže Učiteľská osobnosť Slovenska máme až dvoch pedagógov zo Serede
Zdroj: ucitelskaosobnost.sk
reklama

Cena Učiteľská osobnosť Slovenska nie je o súperení a súťažení ako takom. Cieľom oceňovania je prepájať aktívnych ľudí v školstve z celého Slovenska a informovať verejnosť o úžasných veciach, ktoré robia.

Dôležitá je aj zmena stereotypného pohľadu na učiteľskú prácu a návrat úcty k tejto profesii. Nemali by sme sa primárne zaoberať otázkou, kto je najlepší, ale kto to robí dobre a dosahuje patričné výsledky.

Bude Učiteľská osobnosť Slovenska zo Serede?

V januári sme vás informovali o tom, že porota rozhodla o tom kto, postúpil medzi TOP 30 finalistov ocenenia Učiteľská osobnosť Slovenska 2023.

Odborná porota v 2. a 3. kole zúžila výber učiteľov na TOP 10. Najnovšie je známe kto sa dostal medzi najlepších 10 učiteľov a nás veľmi teší, že medzi finalistami máme zastúpenie aj od nás, zo Serede.

reklama

Pedagógmi, ktorí sa dostali do finálovej desiatky sú Seredčan Slavomír Haberajter zo ZŠ Juraja Fándlyho a rodená Seredčanka Zuzana Hornáčková, ktorá pôsobí na ZŠ s MŠ Jaslovské Bohunice.

Organizačný tím súťaže zavíta na samotné školy finalistov, kde absolvujú jednu ukážkovú vyučovaciu hodinu. Finálová desiatka tiež absolvuje trojdňové osobné stretnutie s odbornou porotou a organizačným tímom.

Následne v apríli verejnosť spozná učiteľské príbehy s inovatívnymi skúsenosťami zo slovenských škôl. Vo štvrtok 23. mája 2024 bude celé podujatie zavŕšené slávnostným odovzdávaním hlavnej ceny a ceny verejnosti.

„Nehľadáme ľudí so superschopnosťami, ale s nadšením učiť,“ vysvetľujú organizátori súťaže.

osobnosť

ZDROJ: UCITELSKAOSOBNOST.SK

 

Zdroje: ucitelskaosobnost.sk
Zdieľať na Facebooku