26.09.2020, meniny má
reklama
3. júla 2019

Vo Vlčkovciach otvorili kukuričné bludisko aj tento rok. Aké zmeny si pre vás pripravili?

Vo Vlčkovciach otvorili kukuričné bludisko aj tento rok. Aké zmeny si pre vás pripravili?
Zdroj: IG @danyimr / FB Kukuričné bludisko
reklama

Po minuloročnom úspechu kukuričného bludiska v susedných Vlčkovciach jeho tvorcovia nezaváhali a atrakciu pripravili aj tento rok. Dokonca s novými zmenami, ktoré potešia naozaj každého dobrodruha.

Oproti minulému roku na vás v kukuričnom poli čakajú 2 bludiská, ktorých rozloha je 4,5 hektára. Tentokrát sa nachodíte o čosi viac, pretože úlohou nie je nájsť východ, ale ukryté stanovištia v uličkách. Takže o zábavu bude určite postarané.

Bludisko 1

Najmenší návštevníci si prídu na svoje v jednoduchšom bludisku v tvare štátneho znaku, ktorého trasa meria cca 800 metrov. V uličkách budú ukryté zvieratká vyrobené z dreva, ktoré detičky musia nájsť. Rodičia ich zapíšu do tajničky a za vyplnenú tajničku deti dostanú na pokladni malú odmenu.

Bludisko 2

Druhé bludisko je naopak zložitejšie. Je v tvare mapy s dĺžkou trasy cca 1 900 metrov. Za jediný deň tak môžete „precestovať“ celé Slovensko od Bratislavy po Košice a poriadne sa pri tom zamotať. Na stanovištiach budú na vás čakať indície o mestách, v ktorých sa budete nachádzať. Vašou úlohou bude zistiť, kde práve ste, podľa toho sa zorientovať a pokračovať správnym smerom. Spolu tak navštívite 10 miest.

Okrem bludiska na vás čakajú aj iné aktivity, ktoré určite potešia nielen vás, ale aj vaše deti:

  • Jazda traktorom (dostupné len niektoré dni)
  • Hádzanie kruhmi na stĺpiky
  • Hod loptou do terča
  • Pyramída z balíkov slamy, ktorá je o čosi väčšia ako minule
  • Pripravené ohnisko na opekanie (je potrebné si priniesť vlastné špekačky)
  • Stánok s občerstvením a možnosť zakúpiť si naozaj sladkú kukuricu na varenie, ktorá bola dopestovaná bez chemických postrekov
  • Párty stan
  • Rozhľadňa

Zdroj: FB Kukuričné bludisko

Zdroj: FB Kukuričné bludisko

Plánované je aj nočné blúdenie pre deti s baterkami, ktoré sa odhaduje na koniec júla, a tiež hororové noci pre dospelých, ktoré sa plánujú na august.

Bludisko je sprístupnené od 30. júna v čase od 9:00 hod. – 18:00 hod. (aj počas sviatkov). Majte na pamäti, že otváracie hodiny môžu byť prispôsobené počasiu, preto je dôležité preveriť si ich vopred.

Vstupné:

Deti do 3 rokov: zdarma

Deti od 3 rokov a dospelí: 2,50 eur

Ako sme písali vyššie, kukuričné bludisko nájdete v obci Vlčkovce. Pre lepšiu orientáciu sú k dispozícii aj GPS súradnice, vďaka ktorým vám navigácia ukáže presnú trasu: N 48 °17′ 49.97” E 17 °40′ 19.90”

Všetky potrebné informácie nájdete na FB stránke a webovej stránke. Prajeme príjemnú zábavu a dúfame, že nájdete cestu von ?

Zdroj: FB Kukuričné bludisko

Zdroj: FB Kukuričné bludisko

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: sezaland.sk, FB Kukuričné bludisko
Zdieľať na Facebooku