27.07.2021, meniny má
16. júna 2021

Vstúpte s nami do rozprávky. Navštívte Dračie dni na Smolenickom zámku a hrade Červený Kameň

Vstúpte s nami do rozprávky. Navštívte Dračie dni na Smolenickom zámku a hrade Červený Kameň
Zdroj: draciedni.sk/smolenickeleto.sk/trnava.dnes24.sk
reklama

Rytieri, princezné a dokonca aj draci. To všetko môžete zažiť na Smolenickom zámku alebo na hrade Červený Kameň už čoskoro. Dračie dni sú rozprávkovým festivalom pre malých aj veľkých. Dračia sága sa zrodila pod malebnými vŕškami Malých Karpát. Počet návštevníkov musí byť túto letnú sezónu limitovaný, preto si pre vás organizátori pripravili sériu komorných, ale o to pestrejších podujatí.

Nechajte sa vtiahnuť priamo do deja a prežite napínavé príbehy, ktoré sa rozhodne nezaobídu bez aktívnej účasti malých bojovníkov a víl. To všetko pod patronátom dobrého kráľa Marka Igondu.

Na čarovný Smolenický zámok priletí počas tohto unikátneho rodinného podujatia opäť aj drak Vavrinec. Tentokrát si však privedie na pomoc aj ďalších dračích kamarátov. Obľúbené Dračie dni sa uskutočnia vo viacerých termínoch až na piatich krásnych hradoch a zámkoch naprieč Slovenskom. My sme pre vás vybrali dva termíny, ktoré sú v našej blízkosti – Smolenický zámok a Červený Kameň.

Dráčik – spoločne mu vymyslíme meno

Počas Dračích dní prežijete krásne príbehy plné napätia a fantázie pod patronátom dobrého kráľa Marka Igondu, dračej víly Karolíny Kubánkovej a princa Markusa Filipka. Sami si však neporadia.

Pozývame všetky deti, aby im prišli na pomoc v náročnej úlohe – uchrániť dračie vajíčko pred intrigami lúpežného rytiera Zloboja. Len s pomocou detí sa z neho napokon môže vyliahnuť malý dráčik. Deti mu potom spoločne môžu vymyslieť meno. Ako by ste ho nazvali vy?

Zdroj: FB Dračie dni

Zdroj: FB Dračie dni

Dračie dni na Červenom Kameni

Na výber máte z týchto termínov:

  • 3. júla 2021 o 10.00 hod.
  • 3. júla 2021 o 15.00 hod.
  • 4. júla 2021 o 10.00 hod.
  • 4. júla 2021 o 15.00 hod.

Dračie dni na Smolenickom zámku

Na výber máte z týchto termínov:

  • 31. júla 2021 o 10.00 hod.
  • 31. júla 2021 o 15.00 hod.
  • 1. augusta 2021 o 10.00 hod.
  • 1. augusta 2021 o 15.00 hod.

Vstupenky

Vstupné je jednotné pre deti aj dospelých, no deti do jedného roka majú festival zdarma. Vstupenky si môžete zaobstarať priamo na webe www.draciedni.sk v cene 8 eur.

Zdroj: smolenickeleto.sk

 Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: draciedni.sk
Zdieľať na Facebooku