22.07.2024, meniny má
31. augusta 2023

Výborná správa pre Seredčanov. Podopretý železničný most otvoria v piatok pre peších a cyklistov

Výborná správa pre Seredčanov. Podopretý železničný most otvoria v piatok pre peších a cyklistov
Zdroj: seredsity.sk
reklama

Po tom, čo v polovičke mája neplánovane uzatvorili železničný most v Seredi, sa nielen Seredčanom skomplikovalo dochádzanie do práce a do škôl ale mnohým aj bežný život.

Mesto okamžite na túto situáciu zareagovalo spustením mimoriadnej autobusovej linky, ktorá občanov bezplatne odvezie z Cukrovarskej ulice k IDC Holding v oboch smeroch. S uzavretím mosta však súviselo aj zastavenie vlakovej dopravy, ktorá vedie popod most.

Čiastočné sprístupnenie mosta

„Po dnešnej kontrole podopretia mosta ponad železnicu a po pracovnom stretnutí zástupcov mesta Sereď a dotknutých štátnych inštitúcií, sprístupní správca komunikácie, Slovenská správa ciest a.s., most pre peších a cyklistov. Stane sa tak od polnoci z 31. augusta na 1. septembra 2023,“ informovalo v priebehu stredy mesto.

V najskoršom možnom termíne od tohto dátumu je naplánované opätovné spustenie aj vlakovej dopravy na trase Sereď – Galanta, pričom vedenie mesta predpokladá rovnaký termín, 1. september 2023.

reklama

Zdroj: seredsity.sk

Mesto taktiež informovalo, že v najbližších dňoch pristúpi k zrušeniu mimoriadnej autobusovej linky, ktorá spája dve rozdelené častí mesta. O presnom termíne vypravenia posledného autobusového spoja bude verejnosť vopred informovať.

Ako to bude s motorovou dopravou?

Nad podopretý most bude možné vybudovať naprojektovanú ťažkú mostnú súpravu (TMS), ktorá opäť prepojí dve odrezané časti mesta. TMS je samostatnou iniciatívou mesta Sereď, mimo plánov jeho správcu. Cieľom je umožnenie skoršieho prepojenia mesta, než to dokáže Slovenská správa ciest projektom komplexnej prestavby. Hotovú projektovú dokumentáciu máme v rukách niekoľko týždňov, dostali sme kladné stanoviská na realizáciu od viacerých štátnych orgánov. Stále však nemáme oficiálne potvrdenie z ministerstva obrany kvôli TMS. Avšak ani na tieto dvere neprestávame búšiť,“ vysvetlil primátor Serede Ondrej Kurbel.

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroje: sered.sk, seredskymost.sk, seredsity.sk
Zdieľať na Facebooku