08.12.2023, meniny má
31. októbra 2023

Raper Palermo, ktorý si už odpykáva trest za predaj metamfetamínu, žiadal ešte nižší trest

Raper Palermo, ktorý si už odpykáva trest za predaj metamfetamínu, žiadal ešte nižší trest
Zdroje: IG palermo_official/noviny.sk
reklama

Pavol Mlynárik, známy tiež ako raper Palermo, nastúpil pred niekoľkými dňami na výkon trestu. V leopoldovskej väznici si odpyká trest, ktorý mu bol uložený na základe priznania, za predaj metamfetamínu menším dílerom v Seredi a okolí od roku 2007, v trvaní 10 rokov.

Mlynárikov väčší drogový biznis sa začal v roku 2011. Palermo mal kupovať metamfetamín v množstve od 100 do 300 gramov mesačne. Drogy si zaobstarával od Seredčanov odsúdených v iných akciách Venal.

Palermo s odvolaním neuspel

Raper sa počas pojednávaní v roku 2022 priznal, že roky predával metamfetamín a vyhlásil, že je vinný. Palermo pred súdom nevypovedal, ale boli čítané jeho staršie výpovede, v ktorých bližšie opísal, ako biznis s drogami fungoval.

“Za celé obdobie od roku 2010 do roku 2015 Miroslav Navrátil v dvojičke s Pavlom Mlynárikom predal minimálne 39 kilogramov metamfetamínu v hodnote 1,2 milióna eur,” uviedla podľa portálu noviny.sk počas pojednávania sudkyňa Pamela Záleská.

reklama

25. október 2023 bol dňom, v ktorý Palermo nastúpil na svoj desaťročný výkon trestu odňatia slobody do leopoldovskej väznice. Palermovi hrozil výnimočný trest od 15 až do 25 rokov, prípadne doživotie. Svojim priznaním si však svoj pobyt v base skrátil a obišiel teda s výrazne nižším trestom.

palermo

Zdroj: noviny.sk

Raper sa počas pojednávaní v roku 2022 priznal a vyhlásil, že je vinný. Špecializovaný trestný súd mu vtedy vymeral trest v trvaní desať rokov. Podobný trest dostal aj jeho kamarát “dvojička” Navrátil. Obaja sa voči rozhodnutiu súdu odvolali a žiadali menšie tresty. O tých už rozhodoval Najvyšší súd.

Na pojednávaní, ktoré prebiehalo 28. októbra 2023 sa Palermo ani jeho kamarát nezúčastnili, ale dali súhlas, aby sa konalo v ich neprítomnosti. Mlynárik prostredníctvom obhajcu žiadal osem rokov vo väznici s minimálnym stupňom stráženia.

Palermo však, na rozdiel od svojho kamaráta, s odvolaním neuspel a najvyšší súd mu nevyhovel. Z väzenia sa ale napriek tomu môže dostať približne o sedem rokov.

Celú reportáž TV JOJ si môžete pozrieť nižšie.

 

Zdroje: seredsity.sk, noviny.sk
Zdieľať na Facebooku