04.04.2020, meniny má
9. decembra 2019

Vymeňte oblečenie, ktoré nenosíte, za iné na jedinečnom podujatí SWAP v Seredi

Vymeňte oblečenie, ktoré nenosíte, za iné na jedinečnom podujatí SWAP v Seredi
Zdroj: pexels.com
reklama

Máte doma oblečenie, ktoré vám leží v skrini, a neviete ho vynosiť? Už sa vám nepáči, necítite sa v ňom dobre alebo sa vám od kúpy zmenila konfekčná veľkosť? Príďte si ho vymeniť za iný kúsok! Občianske združenie Mladá Sereď vás pozýva na jedinečné podujatie SWAP, ktoré sa uskutoční v nedeľu 15. decembra 2019 v Dome kultúry v Seredi so začiatkom o 11.00 hod.

Swap ako moderný spôsob výmeny oblečenia

Anglické slovo swap znamená v preklade výmena. Tak sa nazýva aj nové dobročinné podujatie, ktoré sa na Slovensku stáva čoraz viac obľúbeným. Po úspešnom organizovaní v krajských mestách sa pomaly presúva aj do menších miest. A tento rok bude po prvýkrát aj v našej Seredi.

Prines, čo nenosíš a odnes si, čo sa ti páči

Netreba zabúdať na to, že vaše oblečenie by malo byť v takom stave, v akom by ste ho pokojne požičali svojmu najlepšiemu priateľovi. To znamená čisté a nepoškodené.  Po príchode veci odovzdáte organizátorom, ktorí ho zavesia na stojany s ostatným oblečením a vám už len stačí pohľadať nový kúsok, ktorý si môžete vziať so sebou. Okrem toho zažijete aj príjemnú predvianočnú atmosféru a pripravené bude aj menšie občerstvenie.

Výmenou oblečenia urobíte prospešnú vec nielen pre seba, ale aj pre planétu. Tú znečisťujeme prostredníctvom výroby nového oblečenia, ale aj pri jeho likvidácii. Oblečenie je totižto ťažko recyklovateľným materiálom, ktorý častokrát končí na smetisku.

ZDROJ: FB MLADÁ SEREĎ

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: ecohero.sk
Zdieľať na Facebooku