28.01.2023, meniny má
15. januára 2023

Výsledky rozhodovania o dotáciách z Participatívneho rozpočtu TTSK sú už známe. Medzi úspešné projekty sa zaradil aj jeden zo Serede

Výsledky rozhodovania o dotáciách z Participatívneho rozpočtu TTSK sú už známe. Medzi úspešné projekty sa zaradil aj jeden zo Serede
ZDROJ: TVORIMEKRAJ.TRNAVA-VUC.SK
reklama

Trnavský samosprávny kraj má za sebou oficiálne vyhlásenie výsledkov štvrtého ročníka Participatívneho rozpočtu. TTSK tak opäť dal ľuďom, občianskym združeniam, nadáciám a neziskovým organizáciám príležitosť byť súčasťou rozhodovania o použití časti verejných financií.

V polovičke decembra bolo spustené hlasovanie pre verejnosť, v ktorom ste mohli z vybraných projektov zvoliť tie, ktoré vás najviac zaujali. Hlasovanie prebiehalo do 9. januára 2023 na stránke tvorimekraj.sk a na výber ste mali z 83 projektov.

Naše mesto zastupovali dva projekty

O vaše hlasy a finančnú podporu z participatívneho rozpočtu sa v tomto ročníku uchádzali dva seredské projekty. Boli nimi Priestor pre stretávačky z dielne KC Priestor a projektom Svet za oknom z tepla domova, za ktorým stál DD a DSS Sereď v spolupráci s Domovom sociálnych služieb pre dospelých Košúty.

Úspešným sa stal Priestor pre stretávačky Komunitného centra Priestor. Tento projekt obsadil zo všetkých prihlásených projektov v okrese Galanta pekné 4. miesto. Hlas mu odovzdalo viac ako 760 ľudí, čím zabezpečili finančnú podporu vo výške 5 000 eur, o ktorú v rámci svojho projektu KC Priestor žiadalo.

reklama

Celkovo Trnavská župa rozdelí až 250-tisíc eur medzi 53 občianskych a komunitných projektov.

projekt

Zdroj: tvorimekraj.trnava-vuc.sk

Uspeli aj projekty z blízkeho okolia

Medzi víťazné projekty sa zaradila aj Rekonštrukcia detského ihriska v Šintave, ktorá sa umiestnila na 8. mieste s počtom hlasov 737.

Z úspechu sa môže tešiť aj projekt Vytvorenie oddychových miest v chránenom obecnom území obce Dolná Streda od OZ Dolnostredan, ktorý sa umiestnil na 9. priečke s celkovým počtom 858 hlasov.

„Participatívny rozpočet Tvoríme kraj sa teší veľkej obľube. Jeho štvrtý ročník sa stal rekordným z pohľadu počtu hlasujúcich a aj počtu odovzdaných hlasov. Považujem to za potvrdenie správnosti našej ambície zapájať obyvateľov do diania v duchu motta Spolu tvoríme kraj. Opäť sa ukázalo, že dať ľuďom možnosť rozhodnúť o tom, medzi ktoré projekty rozdelíme 250-tisíc eur, má zmysel. S finančnou podporou od župy bude tento rok realizovaných 53 projektov,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

ZDROJ: TVORIMEKRAJ.TRNAVA-VUC.SK

projekty

ZDROJ: TVORIMEKRAJ.TRNAVA-VUC.SK

ZDROJ: TVORIMEKRAJ.TRNAVA-VUC.SK

Zdroje: tvorimekraj.sk, seredsity.sk
Zdieľať na Facebooku