28.05.2020, meniny má
23. septembra 2019

Využili by autobus na zavolanie aj Seredčania? Trnavský samosprávny kraj spúšťa revolučnú novinku

Využili by autobus na zavolanie aj Seredčania? Trnavský samosprávny kraj spúšťa revolučnú novinku
Zdroje: arriva.sk/pixabay.com
reklama

Autobus na zavolanie je na Slovensku revolučnou novinkou. Ako prvý sa ju podujal vyskúšať Trnavský samosprávny kraj v spolupráci so spoločnosťou Arriva. Projekt je určený predovšetkým pre obce s malým počtom cestujúcich. V prvej fáze budú môcť počas pracovných dní využiť prepravu na zavolanie obyvatelia obce Prietrž v okrese Senica, konkrétne z jej častí Dolné Paseky, Podhorie a Horný Deberník.

„Obyvateľom umožní jednoduchšie a flexibilnejšie sa dostať k autobusovému spojeniu. V pilotnom projekte budú mať túto možnosť obyvatelia obce Prietrž, jednoduchým spôsobom si budú môcť zavolať autobus a dostať sa do svojej cieľovej stanice.“ Predseda TTSK Jozef Viskupič.

Ako to celé funguje?

Takýto spoj na zavolanie premáva iba vtedy, ak cestujúci, ktorý sa potrebuje prepraviť v úseku určenom cestovným poriadkom, prejaví záujem telefonickým zavolaním alebo zaslaním SMS správy dopravcovi na tel. číslo +421 917 095 167. Autobus si cestujúci môžu zavolať 48 hodín pred plánovanou prepravou, najneskôr však 30 minút pred odchodom autobusu. Okrem toho musí cestujúci uviesť podrobnosti prepravy, teda dátum, čas alebo číslo spoja a názov nástupnej a výstupnej zastávky. Rovnakým spôsobom treba postupovať aj pri zrušení objednaného spoja. Cena cestovného lístka bude v zmysle taríf.

Využívali by autobus na zavolanie aj Seredčania?

Prijali by ste podobnú službu aj v Seredi? Podľa nás by sa táto novinka v našom meste ujala a rozhodne by zjednodušila život predovšetkým obyvateľom priľahlých mestských častí – Čepeňov.

zdroj: pixabay.com

 

zdroj: pixabay.com

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: dobrenoviny.sk
Zdieľať na Facebooku