21.10.2021, meniny má
8. októbra 2020

Z Interu Miláno až do ŠKF Sereď. Účastník majstrovstiev sveta vo futbale za Uruguaj prichádza do nášho klubu

Z Interu Miláno až do ŠKF Sereď. Účastník majstrovstiev sveta vo futbale za Uruguaj prichádza do nášho klubu
zdroj: FB ŠKF Sereď/sportaktuality.sk
reklama

Futbalovému klubu ŠKF iCLinic Sereď sa podaril unikátny kúsok. Do nášho malého mesta prichádza veľmi známe futbalové meno. A vlastne, dokonca prichádzajú dve známe mená a náš klub sa má veru na čo tešiť.

Z Interu Miláno do Serede

Álvaro Pereira je 34-ročný uruguajský krajný obranca, ktorý najlepšie roky kariéry strávil v známych kluboch ako FC Porto či Inter Miláno. Už čoskoro si však oblečie dres futbalistov nášho mesta. Svoje medzinárodné kvality bude o chvíľu predvádzať na slovenských trávnikoch.

Álvaro Pereira odohral za reprezentáciu Uruguaja až 86 zápasov, je účastníkom dvoch majstrovstiev sveta vo futbale, ktoré sa odohrali v rokoch 2010 a 2014. Na oboch strelil jeden gól. V roku 2011 sa s Uruguajom stal aj víťazom Copa América. Do našej malej, no futbalovo silnej Serede prichádza z paraguajského mužstva Club River Plate Asunción.

„Je pravda, že sme v piatok podpísali kontrakt a zrealizovali transfer, ten je však ešte podmienený zdravotnou prehliadkou a spoločnými rozhovormi,“ povedal pre denník SME generálny manažér ŠKF Sereď Roman Adamčík.

zdroj: spravy.sk

O koho ďalšieho ide?

Podľa statusu ŠKF iCLinic Sereď na sociálnej sieti Facebook aj v druhom prípade ide o naozaj známeho hráča. Hassan Houssein Warsama sa narodil v Džibuti a presťahoval sa do Belgicka, keď mal dva roky.

Začínal s futbalom v miestnom tíme svojej dediny v Belgicku, keď mal 5 rokov. Od 7 do 16 rokov bol v škole Standard Liege. V tom čase hrával za národné výbery Belgicka od 15 do 17 rokov. V 17 rokoch prestúpil na mládežnícku školu v Genku a pôsobil tam do 19 rokov. Potom prestúpil do tímu Seraing FC, ktorý je v druhej belgickej lige, a tu podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt v kariére.

V roku 2019 začal hrať za národný tím Džibuti a je jedným z najlepších hráčov v národnom tíme. Džibuti s ním počíta ako s veľkou budúcnosťou džibutského futbalu. Je zároveň prvým hráčom Džibuti, ktorý sa dostal do Európy, prvý vo Fortuna lige z Džibuti a podpísal kontrakt v našom seredskom klube do júna 2021. Zároveň hrá aj kvalifikáciu na majstrovstvá sveta za Džibuti. V ich skupine majú proti sebe reprezentáciu Alžírska, Burkina Faso a Nigeru.

Veľká budúcnosť džibutského futbalu

Hassan Houssein Warsama bude pôsobiť ako vôbec prvý hráč pôvodom z Džibuti v najvyššej slovenskej súťaži.„Džibuti s ním počíta ako s veľkou budúcnosťou svojho futbalu. V africkej časti kvalifikácie na majstrovstvá sveta má Džibuti v skupine proti sebe reprezentácie Alžírska, Burkiny Faso a Nigeru,“ napísal na svoj facebookový profil klub ŠKF Sereď.

zdroj: sport.sme.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: sport.aktuality.sk, FB ŠKF Sereď
Zdieľať na Facebooku