24.09.2020, meniny má
reklama
4. augusta 2020

Z okna na 3. poschodí paneláka v Šali vypadlo len 20-mesačné dievčatko. Leteckí záchranári ho previezli do Bratislavy a momentálne je v stabilizovanom stave

Z okna na 3. poschodí paneláka v Šali vypadlo len 20-mesačné dievčatko. Leteckí záchranári ho previezli do Bratislavy a momentálne je v stabilizovanom stave
Zdroj: RTV Krea/pexels.com
reklama

V nedeľu sa na sídlisku Váh v Šali odohrala tragická udalosť, ktorá takmer stála život len 20-mesačné dievčatko. Malá Jasmínka nešťastnou náhodou vypadla z okna na treťom poschodí. Tragédia sa odohrala v jednom z panelákov na Bottovej ulici. Jasmínka našťastie nehodu prežila, o čom prostredníctvom reportáže informovala RTV Krea.

Dievčatko vypadlo z 3. poschodia

Približne o pol jedenástej predpoludním polícia dostala hlásenie, že dieťa sa údajne dostalo na parapetu okna a vytlačilo sieťku. Podľa informácií sa dievčatko hralo so svojím súrodencom, kým matka v kuchyni varila. Pád dievčatka najskôr stlmila plechová strieška pod oknami, no potom dopadlo na betónový chodník. Tragédiu videli a počuli hneď niekoľkí susedia, ktorý mali najskôr dojem, že niečo spadlo na odparkované autá.

Duchaprítomný sused okamžite zavolal sanitku. Dievčatko najskôr nejavilo známky života, no podľa očitého svedka sa napokon pohlo. Najskôr zdvihlo hlavu a začalo plakať. Sanitka, ktorú privolali susedia prišla našťastie rýchlo a do Šale priletel aj záchranársky vrtuľník z Nitry. Ten sa podľa susedov rovnako objavil do niekoľko minút a pristál na neďalekom futbalovom ihrisku a dievčatko prevzal od pozemných záchranárov.

zdroj: RTV Krea

zdroj: RTV Krea

„Po páde z tretieho poschodia utrpelo poranenia hlavy a zlomeninu stehna. Leteckí záchranári jej na ihrisku doplnili ďalšiu potrebnú liečbu a v stabilizovanom stave bolo dievčatko vrtuľníkom prevezené do detskej kliniky anesteziológie a intenzívnej medicíny v Bratislave,“ povedala pre RTV Krea Zuzana Hopjaková, hovorkyňa leteckých záchranárov.

Prípad vyšetruje polícia

Okolnosti tejto tragickej udalosti sú momentálne predmetom vyšetrovania. Polícia vec vyšetruje ako prečin ublíženia na zdraví. Podľa dostupných informácií dievčatko vyviazlo s ťažkými zraneniami, no najdôležitejšie je, že pád prežilo a je v stabilizovanom stave. Dievčatko má zlomenú stehennú kosť, otras mozgu a narazenú slezinu.

Jasmínka už bola prevezená z oddelenia ARO do klasickej izby. Stav dievčatka je momentálne stabilizovaný a rodina pochopiteľne dúfa, že zranenia sa rýchlo vyliečia a Jasmínka tak bude môcť naďalej normálne fungovať.

Z OKNA PANELÁKU VYPADLO DIEŤA

Z OKNA PANELÁKU VYPADLO DIEŤAV nedeľu v Šali mnohým obyvateľom Sídliska Váh stuhla krv v žilách . Z okna jedného z panelákov vypadlo malé dieťa.

Uverejnil používateľ RTV Krea Pondelok 3. augusta 2020

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: RTV Krea, cas.sk
Zdieľať na Facebooku