22.07.2024, meniny má

Z Paty priamo do Moskvy. Naša vicemajsterka Veronika sa zúčastnila svetovej workout súťaže v Rusku

27. septembra 2018
ZDROJ: VERONIKA GREINEROVÁ
27. septembra 2018

Z Paty priamo do Moskvy. Naša vicemajsterka Veronika sa zúčastnila svetovej workout súťaže v Rusku

Z Paty priamo do Moskvy. Naša vicemajsterka Veronika sa zúčastnila svetovej workout súťaže v Rusku
ZDROJ: VERONIKA GREINEROVÁ
reklama

Víťazi majstrovstiev zo 78 krajín sveta sa v prvej polovici septembra spoločne stretli na najväčšom Streetworkout-ovom podujatí v hlavnom meste Ruska, ktorú každoročne organizuje Svetová Street Workout-ová Federácia. V Moskve sa predstavili 3 Slováci a jednou z nich bola aj naša Veronika Greinerová z Paty.

Veroniku môžete poznať zo združenia CalistheniX Sereď, ktoré spája komunitu nadšencov workout-u a kalisteniky. Nedávno sme o týchto šikovných športovcoch písali aj v našom článku. Jednou z hlavných tvári združenia je práve Veronika, ktorá okrem iného študuje aj žurnalistiku na Univerzite Komenského.

Milá a talentovaná Veronika pred chrámom Vasilija Blaženého na Červenom námestí

Do ruskej metropoly prileteli slovenskí športovci z Budapešti okolo 10-tej doobeda, avšak do hotela sa dostali až po 12-tej. Znie to šialene, ale len z letiska do hotela cestovali cez mesto viac než 2 hodiny. Keďže sa súťaž namiesto dvoch dní napokon konala iba v jeden deň, na Moskvu mala Veronika voľný piatok aj nedeľu. Na Červenom námestí venovala zopár záberov domácim a nechala sa odfotiť v reprezentačnom oblečení.

reklama

,,Pokrovský Sobor“ alebo aj ,,moskovský Chrám Vasilija Blaženého“ na Červenom námestí.

Majsterka s vicemajsterkou SR spoločne na súťaži v Moskve. Na fotke Simona Máteová a Veronika Greinerová.

Zážitkom bol aj výhľad z Moskovského medzinárodného obchodného centra. Veronike vraj tento výhľad doslova vyrazil dych. Centrum zahŕňa 6 monumentálnych mrakodrapov s výškou 300 a viac metrov.  Dievčatá si vybrali ,,Moskovskij Meždunarodnyj Delovoj Centr“, čo je štvrť v Presnenskom okruhu, inak aj,,Пре́сненский райо́н“ v západnej časti Moskvy. Hlavnou úlohou projektu bolo vytvorenie prvej zóny v Rusku, ktorá má spájať obchodné aktivity, bývanie a zábavu. A tak vzniklo mesto v meste.

,,Fotografie sú zachytené z 89. poschodia a osobne môžem potvrdiť, že vidieť Moskvu ako na dlani právom radím medzi jeden z najkrajších zážitkov v mojom živote.“ Veronika Greinerová

Prišiel Deň D, a teda súťaž samotná, ktorá pre Veroniku znamenala najviac zo všetkých dní strávených v hlavnom meste Ruska. Spomedzi 20 dievčat postupovalo do finále iba 5. Chalanov, ktorých bolo 44, postupovalo do finále 20. Podľa tabuliek naša Veronika skončila celkovo na 16. mieste.

Myslíme si, že Veronika dosiahla krásny úspech už len tým, že sa vďaka titulu vicemajsterky Slovenska dostala medzi najlepších na svete. Milou zaujímavosťou je fakt, že ešte pred 2 rokmi Veronika iba snívala nad týmto street-workout šampionátom. Dnes je to realita, ktorú dosiahla skvelým prístupom, vytrvalosťou a odhodlaním. My sa v redakcii z toho veľmi tešíme a želáme jej ešte veľa úspechov.

,,Nebudem klamať, ak napíšem, že dostať sa do Moskvy bolo dva roky dozadu mojím snom. Stáť na spoločnom pódiu s ľuďmi, ktorých som doposiaľ videla len na Instagrame či Youtube, respektíve veľkú väčšinu z nich.  Stretnúť tých najlepších zo všetkých kútov sveta. Tí, ktorí sa možno zdajú byť šialene premotivovaní, v skutočnosti však “len” predvádzajú výplody svojho niekoľkoročného úsilia.  Byť súčasťou obrovskej rodiny. Byť jednou z nich.” Veronika Greinerová

Ak chcete mať o Veronike viac informácií, určite ju odporúčame sledovať na jej Instagrame, o ktorý sa vzorne stará a pravidelne prináša zaujímavý obsah.

Páčil sa vám tento článok? Podporte nás zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku