27.11.2022, meniny má
9. novembra 2022

Za necelý mesiac sa policajtom zo Serede podarilo zadržať troch medzinárodne hľadaných cudzincov

Za necelý mesiac sa policajtom zo Serede podarilo zadržať troch medzinárodne hľadaných cudzincov
Zdroje: seredsity.sk/FB Polícia SR - Trnavský kraj
reklama

Polícia Slovenskej republiky Trnavského kraja na svojom Facebooku uverejnila informáciu o hľadaných cudzincoch. Policajtom zo Serede sa podarilo zadržať za necelý mesiac až troch medzinárodne hľadaných cudzincov.

Prvým zadržaným cudzincom bol 43-ročný Srb, zadržaný kvôli krádeži v jednom zo seredských obchodných domov. Druhý zadržaný bol 29-ročný občan Nemecka hľadaný Interpolom za násilné a majetkové skutky. Tretím je 28-ročný občan Severného Macedónska.

Občan hľadaný Interpolom

Včera podvečer si policajti v centre mesta Sereď všimli auto BMW X5, ktorého vodič nemal bezpečnostné pásy. Auto zastavili a vodičovi skontrolovali potrebné doklady. Policajná hliadka lustráciou zistila, že 28-ročný občan Severného Macedónska je hľadaný Interpolom pre trestný čin podvodu.

Po tom, ako mu policajti oznámili, že je hľadaný, začal byť cudzinec agresívny, slovne na hliadku útočil a odmietal spolupracovať. Policajti muža obmedzili na osobnej slobode, vzhľadom na okolnosti mu nasadili služobné putá a previezli na policajné oddelenie.

reklama

Polícia v súčasnosti rieši mužovu extradíciu, a teda vydanie zločinca cudziemu štátu, na území ktorého sa dopustil trestného činu. Macedónčan je umiestnený v galantskej cele policajného zaistenia.

 

Zdroj: FB Polícia SR – Trnavský kraj

Zdroje: FB Polícia SR - Trnavský kraj
Zdieľať na Facebooku