21.05.2024, meniny má
24. októbra 2022

Za použitý olej nakúpia v ZŠ Juraja Fándlyho výchovno-vzdelávacie pomôcky

Za použitý olej nakúpia v ZŠ Juraja Fándlyho výchovno-vzdelávacie pomôcky
Zdroje: sk.mapy.cz/bratislavskenoviny.sk
reklama

V týchto neľahkých časoch musia nielen obyčajné domácnosti, ale aj školy dvakrát obracať každé jedno euro. Vysoká inflácia nás zasiahla všetkých. Jedna zo základných škôl v Seredi prišla s nápadom, ako si prilepšiť aspoň nejakým eurkom.

Aj vy im môžete pomôcť k zafinancovaniu potrebných nákladov pri nákupe výchovno-vzdelávacích pomôcok. Pýtate sa, ako? Jednoducho. Stačí vám na to použitý kuchynský olej a plastová fľaša.

Aj kuchynský olej z nedeľných rezňov sa dá opäť využiť

ZŠ Juraja Fándlyho v Seredi sa stala súčasťou zaujímavého projektu. Zapojili sa do spolupráce, ktorej výsledkom bude eliminácia nesprávneho likvidovania odpadového oleja.

Stačí, ak použitý a vychladnutý olej prelejete do čistých (najlepšie priesvitných) fliaš bez zbytkov jedla. Fľašu následne vhodíte do zbernej nádoby na vrátnici školy. Odtiaľ už poputuje všetok olej na ďalšie spracovanie. Olej bude následne použitý na výrobu biopaliva – bionafty.

reklama

Prečo by sme mali recyklovať kuchynský olej?

Kuchynská výlevka ani odpadové potrubie nie sú vhodnou voľbou pre likvidáciu kuchynských olejov a tukov. Môžete si časom spôsobiť upchatie potrubia nánosom tuku alebo nepríjemný zápach.

Za zmienku tiež stojí, aký dopad môže mať nesprávna likvidácia kuchynského oleja na zdroje pitnej vody a na našu pôdu. Zvoľte tú lepšiu možnosť.

Recyklujte správne. Veľmi jednoducho tak môžete pomôcť škole s kúpou pomôcok pre deti a ešte aj ochránite životné prostredie.

Zdroj: prilejolej.sk

Zdroj: FB ZŠ Juraja Fándlyho Sereď

Zdroje: FB ZŠ Juraja Fándlyho Sereď, prilejolej.sk
Zdieľať na Facebooku