23.01.2022, meniny má
7. januára 2022

Zábavná pyrotechnika spôsobila závažný požiar rodinného domu v obci Šoporňa. Majitelia museli z domu doslova utiecť

Zábavná pyrotechnika spôsobila závažný požiar rodinného domu v obci Šoporňa. Majitelia museli z domu doslova utiecť
Zdroj: tvnoviny.sk
reklama

Zábavná pyrotechnika spôsobila požiar rodinného domu v neďalekej obci Šoporňa. Zasahovali pri ňom príslušníci hasičského zboru z celého Trnavského kraja.

Pre obyvateľov a majiteľov rodinného domu v obci Šoporňa sa Nový rok 2022 nezačal práve najlepšie. Už krátko po polnoci museli požiarne jednotky z okolitých miest ako Galanta, Sereď, Dunajská Streda a Trnava zasahovať pri požiari rodinného domu v Šoporni. Pomáhali tiež hasiči dobrovoľníci z obcí Pata a Váhovce.

Výjazd spomalila hmla

Príjazd hasičov a hasičskej techniky bol výrazne spomalený kvôli hustej hmle. Do ich príchodu sa požiar pokúsil zahasiť sused pomocou hadice. Horiaci dom bol od jeho domu predelený murovanou priečkou. Celú reportáž si môžete pozrieť v archíve TV Markíza na tomto odkaze.

Predbežná škoda bola vyčíslená na hodnotu 10-tisíc eur a príčinou požiaru bola práve zábavná pyrotechnika. O požiari informovala hovorkyňa Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Lena Košťálová.

reklama

„Príjazd hasičskej techniky bol spomalený na určitých úsekov cesty hmlou. Do príchodu hasičov sa sused pokúsil požiar uhasiť záhradnou hadicou,“ uviedla Košťálová.

Po príchode na miesto sa zasahujúci požiarnici dostali pomocou výsuvných rebríkov na povalu. Ich cieľom bolo odpojiť dom od elektrickej energie.

Po uhasení bola povala domu prekontrolovaná termovíznou kamerou, ktorá svojimi meraniami preukázala viaceré skryté ohniská v stropnom medzipriestore.

Zdroj: tvnoviny.sk

Chladili aj fľašu propán-butánu

„Na lokalizáciu a likvidáciu bol použitý jeden vysokotlakový prúd a jeden C prúd. Z domu bola vynesená jedna fľaša propán-butánu a následne sa začalo s jej ochladzovaním na voľnom priestranstve,“ informovala hovorkyňa HaZZ.

Viaceré výjazdy hasičov

Hasiči z Trnavského kraja museli zasahovať v noci z 31. decembra na 1. januára celkovo deväťkrát. Štyri výjazdy absolvovali hasiči z Galanty, po dvakrát museli výjazd absolvovať hasiči z Trnavy a Hlohovca a jedenkrát čakal výjazd aj hasičov zo Skalice.

Okrem rodinného domu v obci Šoporňa hasili policajti napríklad aj kontajnery či odpad po zábavnej pyrotechnike. To, že by sa zábavná pyrotechnika, ktorá spôsobuje škody, mala eliminovať, je jasné takmer každému z nás. Stále sa však nájdu ľudia, ktorí si jej nebezpečenstvo neuvedomujú.

tvnoviny.sk

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: tvnoviny.sk, teraz.sk
Zdieľať na Facebooku