04.03.2024, meniny má
17. augusta 2022

Zabojujme spolu o Lidl Čistinku. Po Žihadielku môže Sereď získať skvelý mestský park

Zabojujme spolu o Lidl Čistinku. Po Žihadielku môže Sereď získať skvelý mestský park
Zdroje: seredsity.sk/cistinka.lidl.sk
reklama

Počas piatich rokov realizácie projektu Ihrisko Žihadielko spoločnosť Lidl aktívne spolupracovala s mestami po celej krajine. Dokázali tak vybudovať 50 moderných ihrísk, ktoré slúžia najmä našim najmenším.

Pred pár rokmi sa aj v Seredi ľudia spojili a vďaka intenzívnemu hlasovaniu ihrisko Žihadielko pre mesto získali. Dnes Lidl prichádza s ďalším skvelým projektom.

Lidl Čistinka

Spoločnosť Lidl si uvedomuje zodpovednosť za planétu a životné prostredie, a preto chce aj v tomto smere urobiť zmenu a ísť príkladom. Zároveň chce, aby si ľudia uvedomili, že každý jeden môže prispieť k peknej myšlienke.

Preto teraz prináša do miest priestor, kde sa budú ľudia stretávať a kde bude nielen dostatok zelene, ale aj zábavy pre všetkých. Prichádza s novým projektom Lidl Čistinka – mestský park jedna báseň.

reklama

Ako môžete hlasovať?

Súťaž prebieha v čase od 15. augusta do 25. septembra 2022 na území Slovenskej republiky. Pri nákupe v Lidli získate za každých 20 eur nákupu hlasovaciu kartičku s unikátnym kódom.

Prostredníctvom tohto kódu môžete odovzdať svoj hlas vybranému mestu. Na webovej stránke www.lidl.sk/cistinka si vyberiete mesto, zadáte kód z kartičky a zahlasujete.

Záujem o zaradenie do projektu prejavilo 92 z celkovo 116 oslovených lokalít. Tie teraz súťažia o jednu z piatich Lidl Čistiniek, ktoré Lidl postaví na jar v roku 2023.

Priestor pre oddych aj šport

Lidl Čistinka je mestský park tvorený zo štyroch prepojených modulov. Hlavná myšlienka spočíva v základnom „štvorci“ s rozmerom 12 × 12 m a 15 × 15 m a variabilnom usporiadaní v akomkoľvek priestore s ohľadom na pozemok a lokalitu.

Každý modul má svoju funkciu a charakter a spolu tvoria kompaktnú zónu. Takto vyskladaný mestský park dokáže pokryť potreby každého obyvateľa a užívateľa verejného priestoru. Všetky štyri moduly sú navrhnuté tak, aby to tvorili jednotný celok.

Zábava pre najmenších

Tento modul má rozmer 12 × 12 m a bude slúžiť ako hracia plocha pre najmenšie deti. Detské ihrisko so šmykľavkou a hojdačkou bude vsadené v zeleni a obklopené možnosťou na sedenie.

Zdroj: cistinka.lidl.sk

Grilovačka pre všetkých

Modul s rozmerom 12 × 12 m, pre ktorý je charakteristické ohnisko a príjemné posedenie v altáne. Zahŕňa priestranné stoly a sedenie v tesnej blízkosti dvoch ohnísk, kde sa dá pripraviť grilovačka vo dvojici alebo s celou rodinou a kamarátmi.

Zdroj: cistinka.lidl.sk

Workoutové ihrisko

Tento modul je jednou z dvoch športových plôch. V priestore 12 × 12 m sa nachádzajú prvky pre vonkajší workout na posilňovanie rôznych partií tela. V blízkosti workoutu sa nachádza lavička a na oddych môžete využiť aj múrik.

Zdroj: cistinka.lidl.sk

Multifunkčné ihrisko

Druhá väčšia športová plocha má rozmer 15 × 15 m kvôli veľkému multifunkčnému ihrisku. Nachádzajú sa tu basketbalové koše, bránky na futbal a iné loptové hry, ako aj stôl pre stolný tenis.

Myslíme si, že Lidl Čistinka by do Serede pasovala a určite by tu našla svoje využitie. Seredčania, spojme teda opäť svoje sily a zahlasujme za nový mestský park.

Zdroj: cistinka.lidl.sk

Zdroj: cistinka.lidl.sk

Zdroj: cistinka.lidl.sk

Zdroj: cistinka.lidl.sk

Zdroj: cistinka.lidl.sk

Zdroj: cistinka.lidl.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: cistinka.lidl.sk

Zdieľať na Facebooku