19.02.2020, meniny má
4. júna 2019

Začínali v pivniciach a dnes majú v Seredi MMA klub, kde rozvíjajú mladé talenty

reklama

Zmiešané bojové umenie takzvané MMA (Mixed Martial Arts) sa rozrastá na celom Slovensku a výnimkou nie je ani naše mesto Sereď. Kto by náhodou nevedel, o aký šport sa jedná, ide o bojový šport, v ktorom sa využíva široká škála techník rôznych bojových umení a štýlov. Zápas prebieha v takzvanej klietke v tvare oktagonu.

V MMA nastupujú proti sebe dvaja bojovníci, ktorí začínajú bojom v stoji, ale samotný zápas sa môže preniesť aj na zem. Využívajú pri tom techniky boxu, juda a najmä thajského boxu. Akonáhle sa zápas prenáša na zem, zápasníci zmenia stratégiu a prichádza na rad zápasenie, brazílske jiu-jitsu alebo grapling (tzv. ukotvenie končatiny alebo krku, kedy sa protivníka snažíte prinútiť vzdať sa, pozn. red.).

Vlastné priestory ich posúvajú vpred

Skupina priateľov, ktorá niekedy začínala v Seredi v pivničných priestoroch, sa rozrástla na skvelú komunitu športovcov. Vystupujú pod názvom B’n’S MMA klub Sereď a založil ju Seredčan Miro Benkovský, ktorý predtým osem rokov boxoval a k bojovým športom má blízko. Seredčania ho môžu poznať aj ako lekára futbalového klubu ŠKF iClinic Sereď. Okrem zakladateľa Mira je jedným z hlavných trénerov Daniel Bednarovič, ktorý niekedy žil v Anglicku a bojom v klietke sa v zahraničí profesionálne živil. V klube pôsobí aj ukrajinský boxer, ktorý má za sebou viac ako päťdesiat zápasov v boxe a chce ísť čím skôr do klietky.

Nedávno mal prvý zápas v klietke aj Dolnostredčan Mário Ondrušek, ktorý sa predstavil na medzinárodnom galavečeri v Nitre pred viac ako sedemsto divákmi. V skupine je momentálne viac než tridsať členov, ktorí sú nielen zo Serede, ale aj zo širšieho okolia. Šport vyhľadávajú v Seredi aj ženy, ktoré sa tréningov pravidelne zúčastňujú a dokazujú, aká sila sa v nich skrýva. Komunita v súčasnosti zakladá občianske združenie, trénujú v priestoroch blízko spoločnosti Dipex v Seredi, kde majú k dispozícii okrem tréningových priestorov aj posilňovňu.

Fighter Mário Ondrušek si naposledy užil MMA zápas priamo v klietke na medzinárodnom galavečeri v Nitre. Zdroj: B’n’S MMA klub Sereď

Klub trénuje vo vlastných priestoroch v Seredi blízko Dipexu. Priestory si stále vylepšujú a vyzerajú naozaj super. Zdroj: B’n’S MMA klub Sereď

V klube je priateľská atmosféra, tešia sa na nových členov

Tento športový klub je momentálne otvorený novým členom a tešia sa na nábor. Tréningy sú prispôsobené aj ľuďom, ktorí nemajú s bojovými športmi skúsenosti a chcú sa naučiť niečo nové. V klube prevláda skvelá priateľská atmosféra plná správnej motivácie a športového nasadenia.

Členovia sú ochotní vysvetliť nováčikom všetky potrebné informácie súvisiace s týmto bojovým umením a pomôcť im nabehnúť do tréningového procesu. Ani úplní začiatočníci sa nemusia báť navštíviť tréning v B’n’S MMA klube. Kontaktovať ich môžete na ich Facebook profile alebo na Instagrame.

Ak máte záujem vyskúšať si tento skvelý šport plný adrenalínu a bojového umenia, neváhajte klub kontaktovať na ich sociálnych sieťach. Zdroj: B’n’S MMA klub Sereď

Mário Ondrušek pred zápasom na galavečeri v Nitre. Zdroj: B’n’S MMA klub Sereď

Tréningový proces v B’n’S MMA klube. Zdroj: B’n’S MMA klub Sereď

Tréningový proces v B’n’S MMA klube. Zdroj: B’n’S MMA klub Sereď

Páčil sa vám tento článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: B’n’S MMA klub Sereď
Zdieľať na Facebooku