31.05.2020, meniny má
12. apríla 2020

Záhradkársky e-shop z Dolnej Stredy vám uľahčí nakupovanie počas korona krízy

Záhradkársky e-shop z Dolnej Stredy vám uľahčí nakupovanie počas korona krízy
Zdroj: ru.freepik.com/heroimages.com
reklama

Jazierkové centrum Petomar z Dolnej Stredy je pre našich čitateľov známou značkou. Minulý rok sme v spolupráci s nimi urobili výber krásnych záhradiek z regiónu a zároveň opísali ich neobyčajný podnikateľský príbeh. Táto spoločnosť však nie je len o jazierkach a automatických závlahových systémoch. Ich internetový obchod zahradnejazierka.sk je ocenený portálom Heureka ako jeden z najlepších v tomto segmente a záhradkári z regiónu by o ňom určite mali vedieť viac.

Jarné obdobie je totiž tu a pre každého milovníka záhrad to znamená, že sa môže pustiť do práce vo svojej prebúdzajúcej sa záhradke. Spev čvirikajúcich vtákov, vôňa kvitnúcich stromov, čerstvo pokosený trávnik a jarné kvety v našej záhrade. Čo viac si môžeme priať? V čase tejto mimoriadnej situácie je to pre všetkých ideálna príležitosť povenovať sa záhradkám a trávnikom naozaj naplno.

E-shop Zahradnejazierka.sk je plný skvelých záhradkárskych potrieb

Či už renovujete trávnik, pripravujete záhradu na ďalšiu sezónu alebo si vysádzate nové kvietky, e-shop zahradnejazierka.sk má široký záhradkársky sortiment. Internetový obchod konkuruje cenou, väčším výberom ako v malých záhradkárstvach a všetko vyriešite z pohodlia domova.

Ako to funguje? V sekcii Závlahy a záhrada  ľahko vytvoríte objednávku na vybraný produkt a po online zaplatení vás do 1 – 2 dní bude spoločnosť Jazierkové centrum Petomar kontaktovať a vyzve vás k odberu tovaru. Tovar si môžete vyzdvihnúť počas pracovného týždňa medzi 8.00 hod. a 16.00 hod v Dolnej Strede na Váhovskej ulici 870 s ohľadom na bezpečnostné opatrenia. Teraz sa však už poďme pozrieť na výber najpopulárnejších produktov z tohto e-shopu, ktoré potrebuje každý milovník záhrad.

Takto vyzerá e-shop Jazierkového centra Petomar na adrese zahradnejazierka.sk. Zdroj: zahradnejazierka.sk

Mulčovacia kôra, štiepky, píniová kôra – dekorácia, ochrana a ekológia v jednom

Mulčovacie kôry fungujú v záhrade ako ideálne dekoratívne prvky a s veľkou obľubou sa využívajú na pokrytie pôdy v záhonoch, okolo kríkov alebo stromov. Nemajú len okrasnú funkciu, sú skvelým bojovníkom proti burine a napomáhajú tvorbe potrebného humusu. Okrem toho zlepšujú vlahové pomery. V zime chránia pred mrazom a v letných mesiacoch zasa pred vysušovaním pôdy. Celú ponuku mulčovacích kôr nájdete na tomto odkaze.

Výhodou je, že je to ekologický spôsob bez negatívneho vplyvu na životné prostredie. Medzi najkvalitnejšie a najkrajšie mulčovacie materiály patrí určite píniová kôra, ktorá je známa svojou stabilitou štruktúry. V e-shope zahradnejazierka.sk si môžete vybrať z rôznych farieb štiepky, drvenej kôry vyrobenej zo zmesi kôry ihličnatých stromov a rôznych produktov píniovej kôry. 

Internetový obchod Jazierkového centra Petomar ponúka naozaj široký záhradkársky sortiment. Zdroj: seredsity.sk

Zakladáte si nový trávnik alebo renovujete ten starý? Kvalitné osivo je základom bohatého trávnika

Vhodný výber trávnej zmesi definuje, ako bude váš vysnívaný trávnik vyzerať. Záhrada skrášľuje prostredie domova dlhé roky, a preto je rozumné investovať do overenej značky osiva. Kvalitné osivá majú vysokú regeneračnú schopnosť a vynikajú rýchlou klíčivosťou. Na začiatku si však treba ujasniť funkciu vášho trávnika. Chcem využívať trávnik s rodinou na relax? Preferujem okrasnú záhradu? Svieti na môj trávnik priame slnko alebo mám záhradu v polotieni? Potrebujem zrenovovať existujúci trávnik? To všetko sú dôležité atribúty, pretože jednotlivé zmesi sú „šité na mieru“ pre potreby jednotlivých trávnikov.

Záhradka od čitateľa zo Šintavy. Zdroj: seredsity.sk

Napríklad, ak má váš trávnik najmä estetickú funkciu, vyberiete trávnikové osivá pre okrasnú záhradu. V situácii, keď trávnik má plniť fuknciu pre aktívny odpočinok vyberiete osivo pre aktívne využívanú záhradu. Chcete zmeniť svoj uhľadený trávnik na kvetnatú lúku? Využijete kvitnúce zmesi obsahujúce 40 rastlinných druhov, ktorými zvýšite biodiverzitu vo svojich záhradách.

Aplikátory na osivo a hnojivá vám zabezpečia rovnomerný výsev

Ideálnym pomocníkom sú rozmetadlá osív a hnojív, takzvané aplikátory, pomocou ktorých zabezpečíte dôležitý rovnomerný výsev. Nehovoriac o tom, že vám ušetria čas a budete mať istotu, že výsev semien ste nepodcenili. Prichádzajúca jar so sebou prináša najlepšie klimatické podmienky na založenie nového trávnika.

Pred hnojením a výsevom však musíte mať za sebou poriadnu prípravu trávnika. Zanedbať túto prípravu sa nevypláca. Prekyprená pôda, odstránenie kameňov, buriny a zvyškov koreňov, vyrovnanie plochy pod trávnikom a podobne. Výsledkom by mala byť drobnohrudkovitá štruktúra a rovný povrch trávnika. Až potom môžete prejsť na hnojenie a výsev pomocou ručných alebo vozíkových aplikátorov.

Batériové ručné rozmetadlo hnojív značky Wolf Garten, ktoré nájdete na e-shope zahradnejazierka.sk

Aplikačný vozík na hnojivo či osivo.

Kvalitné hnojivo – základ výživy vášho trávnika a rastlín

Každá rastlina potrebuje pre svoj život a rast určité množstvo základných živín a stopových prvkov, ktoré by ste mali rastlinám dodať do pôdy. Jazierkove centrum Petomar ponúka rôznorodé hnojivá, ktoré môžete využiť na okrasné kry, ihličnany, dreviny alebo konifery. Samozrejme, hnojiť treba aj trávniky, pretože po každom kosení odstránite z trávnika veľké množstvo fosforu, dusíka a draslíka. Jednoducho zložky, ktoré sú pre trávnik nevyhnutné. Správne hnojivo na trávnik si vyberiete podľa obdobia v tejto ponuke.

Hitom každej sezóny je aj kravský hnoj vynikajúcej kvality. Ide o peletové organické hnojivo, ktoré obsahuje užitočné baktérie. Je to čisto prírodný produkt, ktorý má univerzálne použitie v celej záhrade pre okrasné rastliny a kvety, využíva sa pred výsadbou stromov a kríkov, ale aj ako zdravá výživa pre ovocie a zeleninu. Ponuku všetkých trávnych hnojív nájdete tu.

Kvapková závlaha ušetrí čas, vodu a peniaze

Po rozkliknutí sekcie kvapkovej závlahy nájdete na e-shope všetko potrebné na svojpomocnú realizáciu kvapkovej závlahy. V ponuke nájdete rôzne batériové riadiace jednotky ku kvapkovej závlahe, hadice, filtrácie, ventily, regulátory tlaku, kvapkovače a kompletné sety kvapkovej závlahy. Pri používaní kvapkovej závlahy spotrebujete menej vody ako pri ručnom polievaní.

Menej prebytočnej vody znamená nielen šetrenie energií, ale aj menej buriny. Kvapková závlaha je skvelým riešením pri úžitkových a okrasných záhradách. Domáci majstri určite ocenia aj všemožné spojky, tvarovky a ventily, s ktorými šikovne rozšíria možnosti polievania na svojich záhradách.

Automatické závlahové systémy pre úžitkové záhrady od spoločnosti Jazierkové centrum Petomar šetria čas, vodu a peniaze.

Jazierkové centrum Petomar sídli v Dolnej Strede na Váhovskej ulici 870, kde prebieha aj výdaj tvovar objednaného cez e-shop.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Jazierkové centrum Petomar.

Zdieľať na Facebooku