19.05.2024, meniny má
16. októbra 2019

Základnú školu v Šintave navštívi Matej Tóth osobne. Príde odovzdať grant O2 športovej akadémie

Základnú školu v Šintave navštívi Matej Tóth osobne. Príde odovzdať grant O2 športovej akadémie
Zdroj: FB ZŠ s MŠ kráľa Svätopluka Šintava/cas.sk
reklama

V dnešnej dobe sa už aj školstvo stáva oblasťou, v ktorej je nutné naháňať sponzorov a zapájať sa do projektov, ktoré škole prinesú financie či materiálne vybavenie. Je chvályhodné, že túto potrebu si uvedomujú aj rôzne firmy a inštitúcie, ktoré školám takéto možnosti poskytujú.

Jednou z nich je aj spoločnosť O2 Slovakia, s.r.o., ktorá v tomto roku vyhlásila už druhý ročník súťaže Športová akadémia Mateja Tótha. Do súťaže sa mohli zapojiť všetky základné školy na Slovensku, ktoré splnili kritériá súťaže. Celkovo sa zapojilo 239 základných škôl, ktoré spoločne získali až 160 532 hlasov.

Zdroj: FB ZŠ s MŠ kráľa Svätopluka Šintava

Šintavská škola sa zapojila a vyhrala

Súťaž Športová akadémia Mateja Tótha trvala od 10. apríla do 30. júna 2019, pričom základné školy boli rozdelené do štyroch kategórií podľa počtu žiakov: 0 – 85 žiakov; 86 – 200 žiakov; 201 – 350 žiakov a 351 a viac žiakov.

reklama

Základná škola s materskou školou kráľa Svätopluka v Šintave patrí do kategórie 86 – 200 žiakov a vďaka rodičom, žiakom, priateľom školy a s využitím sociálnych sietí školy aj obce sa jej v tejto kategórii podarilo vyhrať. Riaditeľka školy Mgr. Zuzana Endelová pravidelne informovala na facebookovej stránke školy o priebehu hlasovania a vyzývala k zapojeniu sa verejnosti. A stálo to za to.

A čo vlastne škola vyhrala?

O2 Športová akadémia Mateja Tótha predstavuje kvalitnú voľnočasovú aktivitu pre deti na 1. stupni základnej školy. Pomocou prepracovanej metodiky a vyškolených trénerov poskytuje deťom všeobecný športový základ a motivuje ich k pozitívnemu vzťahu k pohybu. Tréningy prebiehajú hravou formou, dbajú na telesný aj duševný vývin detí a umožnia deťom zistiť, na aký šport majú najlepšie predpoklady.

Šintavská škola teda výhrou získala odborné vedenie 20-člennej skupiny detí na celý školský rok zadarmo. Od začiatku októbra sa deťom venuje pani učiteľka Mgr. Marianna Kalinaiová, ktorá absolvovala potrebné školenie.

Zdroj: FB ZŠ s MŠ kráľa Svätopluka Šintava

Príde aj Matej Tóth

Hoci tréningy v Šintave nebudú prebiehať pod jeho priamym vedením, predsa len do Šintavy zavíta. Vo štvrtok 24. októbra o 9:00 hod. navštívi Matej Tóth základnú školu v Šintave, aby odovzdal pani riaditeľke grant O2 športovej akadémie. Túto návštevu využije aj na krátku prednášku, v ktorej sa žiaci a každý, kto bude mať čas a záujem prísť, dozvedia o jeho športovej ceste, úspechoch a rád zodpovie všetky otázky.

My v redakcii šintavskej základnej škole gratulujeme a veríme, že do takýchto zaujímavých a prínosných projektov sa bude zapájať čoraz viac okolitých škôl.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB ZŠ s MŠ kráľa Svätopluka Šintava, dobravec.o2.sk
Zdieľať na Facebooku