03.03.2021, meniny má
20. decembra 2020

Zamestnanci logistického centra Amazon v Seredi vyzbierali oblečenie pre ľudí v núdzi. Kam poputujú veci tentokrát?

Zamestnanci logistického centra Amazon v Seredi vyzbierali oblečenie pre ľudí v núdzi. Kam poputujú veci tentokrát?
Zdroj: amazon-news.sk/unsplash.com
reklama

Mnoho ľudí si v predvianočnom období uvedomuje dôležitosť spolupatričnosti, a preto im nie je ľahostajný osud tých, ktorí to v živote nemali práve najjednoduchšie. Zamestnanci logistického centra Amazon v Seredi sa aj tento rok rozhodli pomôcť ľuďom nielen z nášho okolia. Spoločnými silami vyzbierali oblečenie, ktoré poputuje na miesta po celom Slovensku.

Vyzbierali tony oblečenia

Iniciatívna zbierka – Vešiak pomoci trvala dva týždne, od 1. do 13. decembra 2020, počas ktorých mali zamestnanci možnosť darovať oblečenie, obuv alebo hračky. Vyzbieranými vecami potešia štyri vybrané organizácie.

,,Vešiak pomoci – každoročná zbierka oblečenia v predvianočnom čase, je najobľúbenejšou charitatívnou aktivitou našich zamestnancov. Svedčí o tom vyše tony oblečenia, ktoré bolo vyzbierané. Dva kontajnery na textil sme zaplnili v priebehu pár dní,“ povedala organizátorka Ivana Kudráčová z Amazonu.

Krajší Štedrý deň pre deti

Jednou z vybraných organizácií je Detský domov v Seredi, ktorý deťom poskytuje starostlivosť už od 60. rokov 20. storočia.

,,Detí je u nás v detskom domove momentálne 40. Darčekové balíčky s oblečením hneď so zvedavosťou obehli a nemôžu sa dočkať, až si ich na Štedrý deň otvoria. Krásne oblečenie a hračky od zamestnancov Amazonu ich nesmierne potešia,“ povedala Martina Krejčiová, vedúca úseku starostlivosti o deti v Detskom domove v Seredi.

Zdroj: amazon-news.sk

Pocit tepla pre ľudí bez domova

Oblečenie poputuje aj do Nocľahárne pre ľudí bez domova v Seredi, ktorá bola obdarovaná aj minulý rok. Ťažké podmienky na ulici, ktorým musia bezdomovci dennodenne čeliť, si mnohí z nás ani len nevedia predstaviť. Návštevníkov tak oblečenie poteší, no najmä zahreje.

,,Veľmi nás táto zbierka Amazonu aj tohto roku potešila. Každý jeden kus odevu predstavuje ďalší deň, ktorí nemusia ľudia bez domova prežiť v drsných podmienkach chladu a zimy,“ povedala Silvia Adamčíková, vedúca organizačného oddelenia Mestského úradu v Seredi.

,,Navyše, keď si klienti našej Nocľahárne nájdu pri svojich lôžkach pripravené voňavé, čisté a teplé oblečenie a vianočný pozdrav od zamestnancov Amazonu, zahreje ich nielen šatstvo, ale aj pocit, že na nich niekto myslí.“

Okrem Serede potešia aj ľudí po celom Slovensku

Časť zbierky pocestuje na východ do utečeneckého tábora v rámci projektu Naši utečenci pod záštitou Slovenskej humanitnej rady. Jeho hlavným cieľom je prispieť k neustálemu zlepšovaniu starostlivosti o žiadateľov o azyl formou poskytovania základných, doplnkových a sprievodných služieb.

Posledná časť zbierky je venovaná Ekocharite, ktorá pri pomáhaní druhým myslí aj na chránenie životného prostredia darovaním zachovaného oblečenia alebo jeho druhotným spracovaním a vrátením do obehu. Organizácia šatstvo rozváža po celom Slovensku rôznym charitatívnym organizáciám, rodinám v núdzi a ľuďom bez domova. Oblečenie tak bude dopravené práve tým, ktorí ho najviac potrebujú.

Veríme, že zozbierané veci si nájdu svojich ďalších majiteľov, ktorým vykúzlia krajšie vianočné sviatky plné lásky a pocitu, že na nich niekto myslí. Všetkým zamestnancom Amazonu v Seredi patrí jedno obrovské poďakovanie.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: amazon-news.sk
Zdieľať na Facebooku