08.12.2023, meniny má
28. apríla 2021

Zamestnanci logistického centra Amazon vypomáhali pri seredskom Smeťobraní. Vyzbierali 130 vriec odpadu

Zamestnanci logistického centra Amazon vypomáhali pri seredskom Smeťobraní. Vyzbierali 130 vriec odpadu
Zdroj: seredskenovinky.sk
reklama

Vo štvrtok 22. apríla 2021 si svet pripomenul ekologický sviatok Deň Zeme, pri príležitosti ktorého vznikli aj v našom okolí iniciatívy k čistejšiemu prostrediu. Jednou z nich bol Smeťozber vo Vinohradoch nad Váhom, o ktorom sme vám priniesli informácie v tomto článku, a taktiež seredské Smeťobranie na tomto odkaze. K tejto myšlienke sa pripojili aj zamestnanci logistického centra Amazon.

Zamestnanci sa do dobrovoľníctva zapájajú pravidelne

Do brigády sa zapojilo 33 dobrovoľníkov, ktorí za pomoci pracovníkov mesta vyčistili areál kempingu, trasu od Nového Majera po Horný Čepeň, časť z Kasárenskej ulice po Trnavskú a Zámocký park. Podľa Seredských noviniek bolo pre zamestnancov zabezpečené školenie BOZP, tematické tričká, rukavice a vrecia na odpad.

Spoločne sa im podarilo vyzbierať 130 vriec odpadu. Následne ich zo stanovíšť odviezli zamestnanci mesta. Nie je to po prvýkrát, čo zamestnanci Amazonu priložili ruku k dobrovoľníckej činnosti. Minulý rok pomáhali aj pri úprave amfiteátra, kde renovovali lavičky a natierali oplotenie a hlavný vchod.

Chcú dosiahnuť nulovú uhlíkovú stopu

Amazon sa v roku 2019 zaviazal ku Klimatickému záväzku (The Climate Pledge), ktorého cieľom je vytvárať udržateľný biznis ako pre zákazníkov, tak pre našu planétu. Americká spoločnosť tým prisľúbila, že sa do roku 2040 stane uhlíkovo neutrálnou.

reklama

„Naším cieľom je do roku 2040 stlačiť vlastnú uhlíkovú stopu na úplnú nulu. Týka sa to napríklad prevádzky budov a centier, doručovania zákazníkom, obalových materiálov či ponúkania udržateľných produktov. Aby sme dosiahli tento cieľ, aktívne budujeme a zveľaďujeme našu firemnú kultúru aj smerom k trvalej udržateľnosti. Preto je našou prioritou zapájať zamestnancov do aktivít, ktoré chránia životné prostredie a obmedzené zdroje.“

Podpísaním chcú dosiahnuť záväzky Parížskej klimatickej dohody o 10 rokov skôr. Amazon plánuje do roku 2024 pokrývať 80 percent svojej energetickej potreby z obnoviteľných zdrojov.

Zdroj: seredskenovinky.sk

Zdroj: seredskenovinky.sk

Zdroj: seredskenovinky.sk

Zdroj: seredskenovinky.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk, sustainability.aboutamazon.com, oenergetice.cz
Zdieľať na Facebooku