28.07.2021, meniny má
9. januára 2021

Zamestnanci mestského úradu a školských zariadení v Seredi prešli antigénovým testovaním. Vyskytol sa jeden pozitívny prípad

Zamestnanci mestského úradu a školských zariadení v Seredi prešli antigénovým testovaním. Vyskytol sa jeden pozitívny prípad
Zdroj: seredsity.sk/pixabay.com
reklama

Zamestnanci Mestského úradu Sereď a mestom zriadených školských zariadení ukázali, že sa k opatreniam v súvislosti s ochorením COVID-19 stavajú naozaj zodpovedne a podstúpili testovanie. Boli pre nich zriadené tri mobilné odberné miesta, ktoré mesto Sereď bez váhania využilo.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Galante vyhovel požiadavke Mestského úradu v Seredi. V našom meste vznikli tri mobilné odberné miesta na antigénové testovanie COVID-19, ktorých prevádzku povolil RÚVZ od 8. januára 2021. Tieto odberné miesta boli zriadené v priestoroch ZŠ J. A. Komenského Sereď, ZŠ J. Fándlyho Sereď a v priestoroch Mestského úradu v Seredi.

Vyskytol sa aj jeden pozitívny prípad

Zamestnanci mestského úradu a mestom zriadených školských zariadení prešli testovaním v piatok 8. januára 2021. Pracovníci MsÚ boli otestovaní pred nástupom do práce, keďže mali mnohí z nich dlhodobejšie dovolenky. Celkovo test podstúpilo 153 zamestnancov mestského úradu, medzi ktorých patrí mestská polícia, chránená dielňa, zberný dvor, údržba mesta, opatrovateľky, nocľaháreň, úradníci, ako aj odberný tím.

Zo všetkých testovaných sa vyskytol aj jeden pozitívny prípad, no zamestnanec zatiaľ nemá žiadne príznaky a ostáva v domácej karanténe.

Otvorenie školských zariadení pre deti zamestnancov

Antigénové testovanie pokračovalo aj v popoludňajších hodinách toho istého dňa. Na rade bolo 58 zamestnancov školských organizácií zriadených mestom Sereď, a to učiteľky, asistentky, vychovávateľky, kuchárky, upratovačky, školníci a všetci tí, ktorí prídu od pondelka 11. januára 2021 do práce. Všetci z nich boli negatívni. 

Cieľom testovania bolo aj otvorenie školských zariadení pre deti zamestnancov v kritickej infraštruktúre. Tie svoje dvere otvoria od pondelka 11. januára, a budú to:

  • dve triedy ŠKD na ZŠ Komenského (družina pre 1. –4. ročník),
  • dve triedy ŠKD na ZS J. Fándlyho (družina pre 1. –4. ročník),
  • dve triedy na MŠ Murgašova,
  • tri triedy na MŠ D. Štúra.

Spolu bolo vykonaných 211 testov, ktorých odbery vykonal už osvedčený odberný tím v zložení: M. Holičová, L. Holičová, M. Račák a T. Krajčovič. Každý zamestnanec bol objednaný na presne stanovený čas. Mesto má pripravený aj ďalší odberný tím pre budúce testovania.

„Priebeh celého testovania bol bezproblémový. Naďalej zostávame všetci zamestnanci zodpovednými a dodržiavame opatrenie: rúško-odstup-ruky,“ doplnil na záver prednosta Mestského úradu Sereď Ing. Tibor Krajčovič.

Zdroj: seredskenovinky.sk

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: Zdroj: Ing. Tibor Krajčovič
Zdieľať na Facebooku