23.03.2023, meniny má
22. decembra 2022

Zažite netradičný Štedrý deň a príďte na akciu Vianočný beh 2022 v Seredi. Trasy môžete prejsť pešo, na bicykli aj s kočíkom

Zažite netradičný Štedrý deň a príďte na akciu Vianočný beh 2022 v Seredi. Trasy môžete prejsť pešo, na bicykli aj s kočíkom
Zdroje: FB Cyklistický klub AB Sereď/pixabay.com
reklama

Okrem toho, že je beh jedným z najprirodzenejších pohybov a športov, ktorému sa môžete začať venovať, prináša so sebou aj množstvo zdravotných benefitov. V Seredi si budete môcť zabehať aj na akcii s názvom Vianočný beh 2022, ktorá sa uskutoční v sobotu 24. decembra 2022.

Organizátorom je Cyklistický klub AB Sereď, ktorý podujatie prináša po vynútenej dvojročnej pauze. Spravte si netradičné Vianoce a príďte urobiť niečo dobré pre svoje zdravie na Námestie slobody, kde beh odštartuje už o 11.00 hod.

Zúčastniť sa môžu nielen bežci

Cieľ bude v kempingu, kde sa budete môcť spoznať, porozprávať, zavinšovať si navzájom a prežiť krásne poobedie s ďalšími bežcami. Podnik bude otvorený od 11.30 do 15.00 hod. 

„Radi privítame všetky aktívne skupiny nielen bežcov, ale aj cyklistov, peších, kočíkových a vôbec každého, kto má chuť a čas sa stretnúť a povinšovať si s kamošmi práve v tento výnimočný deň v roku,“ doplnil cyklistický klub.

reklama

Hlavnou myšlienkou akcie je beh v krásne mrazivom a zasneženom prostredí v obklopení prírody. Predpoveď počasia zatiaľ hlási mokro po daždivej noci, teplotu nad 10 stupňov Celzia, no vykuknúť má aj slnko.

Vybrať si môžete z dvoch trás

Pripravené sú dve trate, z ktorých každá bude mať trasérov v prípade, ak by ste si doma zabudli buzolu. Pohybovať sa tu budú aj mobilní kameramani, ktorí vyhotovia z akcie nádherné videá.

Prvá trasa v dĺžke 5 kilometrov bude viesť väčšinou mimo ciest. Všetko závisí od aktuálneho stavu trasy po avizovanej predpovedi počasia. Ďalšia 11-kilometrová trasa bude mať otočku na konci nového cyklochodníka v Šúrovciach, na asfaltovom povrchu.

Pokiaľ sa chystáte akcie zúčastniť, veríme, že si beh naplno užijete, spoznáte sa s novými ľuďmi, no najmä zlepšíte svoju fyzickú kondíciu. Zoberte so sebou aj rodinu, priateľov a zažijete tak nádherné Vianoce v zdravom duchu.

Zdroj: FB Cyklistický klub AB Sereď

Zdroje: FB Cyklistický klub AB Sereď
Zdieľať na Facebooku