28.05.2020, meniny má
6. decembra 2019

Zažite vianočnú atmosféru už túto nedeľu v Šintave. Môžete sa povoziť na koči aj prispieť na dobrú vec

Zažite vianočnú atmosféru už túto nedeľu v Šintave. Môžete sa povoziť na koči aj prispieť na dobrú vec
Zdroj: sintava.sk/seredsity.sk
reklama

Vianočné trhy v Trnave sú už v plnom prúde, na tie seredské si budeme musieť ešte pár dní počkať. Ak ste však už naladení na Vianoce, ale nechce sa vám cestovať do Trnavy či do Nitry, stačí si urobiť malú vychádzku cez Váh.

Vianočné trhy v Šintave

Aj tento rok sa komisia vzdelávania, kultúry, cestovného ruchu a mládeže v Šintave v spolupráci s obcou rozhodla usporiadať vianočné trhy na námestí obce. Tohtoročné Rozprávkové Vianoce sa uskutočnia v nedeľu 8. decembra 2019 od 15.00 hod.

V programe vystúpi rodáčka zo Šintavy Marcela Molnárová, šintavský mužský spevokol Rozmarín a potom čaká na deti vianočná diskotéka. Deti sa môžu tiež tešiť na Mikuláša, ktorý príde rozsvietiť vianočný stromček a rozdať deťom drobné sladkosti.

Zdroj: sintava.sk

Detský punč aj vianočné stánky

Už tradične sa bude v stánku obecného úradu podávať detský punč, deti sa budú môcť povoziť na koči a na námestí bude niekoľko zaujímavých stánkov. V stánku materskej školy nájdete rôzne dobroty, ale aj handmade výrobky od šikovných mamičiek, ktorých kúpou prispejete detičkám na rôzne pomôcky či hračky.

Svoj vlastný stánok bude mať aj základná škola s výrobkami žiakov, ktorí ich posledné týždne poctivo vyrábali na hodinách výtvarnej či technickej výchovy. V stánku Domova sociálnych služieb pre deti a dospelých v Šintave nájdete handmade výrobky od klientov domova.

Už pár rokov je súčasťou šintavských vianočných trhov aj stánok pani Andrei Molnárovej, ktorá priamo na trhoch pečie vianočné oblátky za dobrovoľný príspevok. Každý rok venuje tento výťažok dieťaťu či rodine, ktorá to potrebuje. Tohtoročný finančný výťažok poputuje Radkovi Zacharovi, ktorý trpí viacerými diagnózami.

Zdroj: sintava.sk

Zdroj: sintava.sk

Vianoce v okolitých obciach

Hoci v Pate rozsvietili vianočný stromček už dnes o 16.00 hod., musíme tu spomenúť inú krásnu akciu v obci. Obecný úrad v Pate totiž vyhlásil už 5. ročník charitatívnej zbierky pod názvom Pomôžme potravinami ku krajším Vianociam. Každý, kto chce prispieť, môže od pondelka 9. decembra do stredy 11. decembra 2019 priniesť trvanlivé potraviny alebo hygienické potreby na obecný úrad v čase otváracích hodín. Tieto budú poskytnuté ľuďom v hmotnej núdzi, nepriaznivej životnej situácii či starším osamelým ľuďom v Pate.

V Dolnej Strede sa v sobotu 7. decembra 2019 o 15.00 hod. uskutoční krásne podujatie Vianoce sú dar, o ktorom sme písali v tomto článku. V Šúrovciach bude v sobotu 7. decembra 2019 od 9.00 hod. po obci chodiť Mikuláš a od 16.00 hod. sa pred kultúrnym domom budú konať vianočné trhy spojené s rozsvietením vianočného stromčeka o 18.00 hod. Z občerstvenia sa môžete tešiť na kapustnicu, klobásky, cibuľový chlieb, ale aj varené vínko, punč a teplý čaj.

Zdroj: surovce.sk

V Šoporni sa vianočná atmosféra presunie do areálu tamojšej základnej školy. Vianočné trhy, na ktorých si budete môcť zakúpiť žiacke výrobky, sa budú konať 13. decembra 2019 od 12.00 hod. do 16.30 hod.

Vianoce sa blížia a všetky takéto akcie len krásne podčiarkujú všadeprítomnú vianočnú náladu. Vybehnite sa pomotať po stánkoch a zahriať sa vareným vínkom či punčom.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: sintava.sk, obecpata.sk, surovce.sk, dolnastreda.sk, FB Šoporňa
Zdieľať na Facebooku