26.09.2020, meniny má
reklama
6. júla 2019

Zažívajú Seredčania jednotvárne leto? Nechajte sa inšpirovať a vyskúšajte týchto 5 netradičných letných aktivít

reklama

Voľné letné dni nemusíte tráviť iba na kúpalisku či v pohodlí domova. Ak nemáte radi stereotyp, tak ste na správnom mieste. My vám prinášame hneď niekoľko tipov na nezvyčajné letné aktivity, ktoré si môžete užívať s priateľmi alebo s celou rodinou.

Nočné prehliadky hradov

Leto so sebou prináša aj teplé noci. Preto sa nemusíte báť vyraziť za dobrodružstvom v neskorších večerných hodinách. Mnohé zo slovenských hradov organizujú cez prázdniny nočné prehliadky a neďaleký Bojnický zámok nie je výnimkou. Aj hrad Červený Kameň zaradil do svojej letnej ponuky hrané nočné prehliadky, ako napríklad Príbeh o mŕtvej neveste, ktorý vzbudzuje trochu strašidelnú atmosféru.

Zdroj: myzilina.sme.sk

Stanovačka pod holým nebom

Všimli ste si niekedy, že hviezdna obloha je v lete najkrajšia? Ak nie, tak je na čase to zmeniť. Zbaľte si stan a spacák a vyrazte na víkend do prírody. Pokiaľ sa vám nechce odchádzať príliš ďaleko, môžete vyskúšať stanovačku pri Váhu. Hlavne si však nezabudnite repelent proti komárom.

Naučte sa orientovať v prírode   

Ak neviete, kam na výlet s deťmi, zoberte ich do lesa a naučte ich rozoznávať stromy, kvety či motýle. Nemusí ísť o žiadnu dlhú túru ani nudnú prehliadku so sprievodcom. Zároveň sa môžete naučiť, ako čítať mapu alebo určiť sever bez pomoci kompasu. Lepšie spoznáte prírodu a nikdy neviete, kedy sa vám tieto vedomosti môžu zísť.

Zdroj: pixabay.com

Geocaching

Geocaching je aktivita na leto ako stvorená. Jej princíp spočíva v tom, že z internetu získate súradnice, vezmete GPS zariadenie a vydáte sa objavovať nové miesta. Podľa GPS súradníc by ste mali nájsť skrýšu alebo „kešku“, z ktorej si môžete vziať suvenír a na oplátku v nej nechať niečo svoje. Takéto skrýše sa nachádzajú aj v Seredi. Ak ste však dobrodružnejšej povahy, môžete sa vydať hľadať do najbližších lesov.

Zdroj: pixabay.com

Čo robiť v prípade daždivých dní?

Odpoveď je jednoduchá. Pozvite priateľov, pripravte jednoduché občerstvenie a urobte si filmový maratón. Každý má predsa rád filmy, no málokedy je na ne čas. Keď vám teda počasie pokazilo plány, nezúfajte, leto sa ešte len začína.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: domov.sme.sk, www.interez.sk
Zdieľať na Facebooku