23.07.2024, meniny má
30. marca 2021

Združenie STORM sa venuje okrem iného aj zberu injekčných striekačiek aj v našom meste

Združenie STORM sa venuje okrem iného aj zberu injekčných striekačiek aj v našom meste
Zdroj: FB Združenie STORM
reklama

Smutnou realitou nášho mesta je jeho dlhoročná spojitosť s drogovým biznisom. A hoci sme v poslednom období boli svedkami niekoľkých úspešných záťahov Národnej kriminálnej agentúry, drogy a narkomani sú v Seredi na dennom (ne)poriadku. Združenie STORM je akreditovaným subjektom MPSVaR SR a na území Trnavského a Nitrianskeho kraja a okrem iného pomáha aktívnym užívateľom drog aj v Seredi.

Terénna sociálna práca

Združenie STORM vzniklo už v roku 2002. V Seredi a v okolí iných neďalekých veľkých miest pôsobí už takmer dve desaťročia. STORM pôvodne združoval iba študentov Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, no dnes už funguje ako profesionálna organizácia vo viacerých mestách. Vykonávajú terénnu sociálnu prácu tým, že na ulici oslovujú nielen aktívnych užívateľov injekčných drog, ale aj osoby pracujúce v sexbiznise. Snažia sa tak minimalizovať zdravotné a sociálne riziká spojené s užívaním nelegálnych drog v ich sociálnom prostredí.

Zber injekčných striekačiek

Za 7 dní bezpečne zlikvidovali 177 ihiel. Okrem iných aktivít, ktoré zahŕňajú napríklad rozhovory s ľuďmi, ktorí ich používajú, sa venujú aj bezpečnosti v mestách. Našli ste voľne pohodenú ihlu? Na podnety občanov zbierajú členovia združenia v Trnave, Seredi, ale aj Nitre injekčné striekačky, ktoré častokrát ohrozujú život v meste. V meste Sereď pri poslednej obhliadke našli len 1 kus injekčnej striekačky. Video nájdete na ich Facebooku.

Ak ste našli striekačky aj vy, volajte na telefónne číslo 0905 943 229 alebo môžete napísať správu priamo na ich Facebook.

reklama

Aké ďalšie programy združenie ponúka?

Združenie STORM sa v programe STEREO venuje primárno-sekundárnej prevencii so žiakmi v ZŠ a SŠ. Program CIRKUS ponúka bezpečné alternatívy na trávanie voľného času a sociálnu pomoc pre deti a mládež v meste Nitra. V programe KROK VPRED kontaktujú formou terénnej sociálnej práce aktívnych užívateľov drog a osoby pracujúce v sexbiznise za účelom znižovania rizík a ochrany verejného zdravia.

Program ZÓNA je nadstavbovou službou pre klientov programu KROK VPRED a tiež ponúka poradenstvo pre rodiny a blízke osoby v oblasti drogových závislostí. Združenie STORM sa venuje tiež osvetovej činnosti pre širokú verejnosť (HIV/AIDS, obchodovanie s ľuďmi, Mýty a fakty o marihuane a iné).

Páčil sa vám článok? Podporte STORM zdieľaním.

Zdroje: FB Združenie STORM
Zdieľať na Facebooku