21.05.2024, meniny má
11. mája 2023

Potrebujete na obchádzkovej trase zahŕňajúcej rýchlostnú cestu R1 diaľničnú známku? Prečítajte si odpoveď aj na túto otázku

Potrebujete na obchádzkovej trase zahŕňajúcej rýchlostnú cestu R1 diaľničnú známku? Prečítajte si odpoveď aj na túto otázku
Zdroje: Mestská polícia Sereď/ssc.sk
reklama

Po dnešnom búrlivom poobedí, kedy sa v priebehu pár okamihov muselo pristúpiť k okamžitému uzavretiu železničného mosta, sa mesto rozhodlo informovať nielen svojich občanov, ale aj všetkým, ktorý most využívajú, o základných informáciách týkajúcich sa jeho uzávery.

Mesto Sereď zodpovedalo prostredníctvom Seredských noviniek na najviac kladené otázky z dnešného dňa. Určite mnohé z nich zaujímajú aj vás.

Mesto taktiež dalo na vedomie občanov, že informácie ohľadom aktuálnej situácie získate a podnety z terénu na zlepšenie situácie v meste môžete odovzdať mailom na zuzana.slahuckova@sered.sk alebo telefonicky na 0911 707 779 (Ing. Slahučková, referent komunikácie mesta).

Bude na úseku diaľnice Sereď – Dolná Streda potrebná diaľničná známka?

Áno. Diaľničná polícia žiadosti mesta o vyňatie tohto úseku diaľnice zo spoplatnených úsekov nevyhovela, na základe aktuálnej Mimoriadnej situácie však žiadame o udelenie výnimky nanovo.

reklama

Ako sa dostanem do práce ráno?

Posilnená autobusová doprava je zabezpečená. Prvý ranný spoj z mesta (zastávka na Cukrovarskej ulici pri trafike Pluto) vychádza o 5.20 ráno, následne každú hodinu až do 10.20 hod. Výstup je pri IDC Holding.

Prečo ste sa nepripravili na túto situáciu skôr?

Stav mosta a možnosť jeho zatvorenia mesto komunikovalo už dávnejšie. Primátor zorganizoval verejné stretnutie, na ktorom veľmi podrobne informoval o možnostiach, aké reálne mesto v tejto situácii má. Sereď je v prípade obnovy mosta ponad železnicu „len“ dotknutou stranou. Investorom a správcom je Slovenská správa ciest.

Dotýka sa obmedzenie aj vlakovej dopravy?

Vlaková doprava je v kompetencii ŽSR, ktoré boli o tomto stave informované. Doprava zatiaľ nie je obmedzená.

Ako sa dostanem na cintorín alebo na Kasárenskú ulicu?

Hliadky polície, ktoré sú na moste prítomné nonstop, cez most nepúšťajú len tranzitnú dopravu. Na Kasárenskú ulicu aj na cintorín sa dostanete, treba prísť zo strany od Trnavskej, resp. Bratislavskej ulice.

mosta

Zdroj: FB Mestská polícia Sereď

Zdroje: Seredské novinky
Zdieľať na Facebooku