13.08.2022, meniny má
27. júna 2022

Železničný most v Seredi bude pre svoj kritický stav zbúraný a postavený nanovo. Kedy je naplánovaný začiatok rekonštrukčných prác?

Železničný most v Seredi bude pre svoj kritický stav zbúraný a postavený nanovo. Kedy je naplánovaný začiatok rekonštrukčných prác?
Zdroje: enviroportal.sk/ssc.sk
reklama

Seredčanom je už dlhodobo známa situácia ohľadom železničného mosta, ktorý sa pre svoj kritický stav mnoho vodičov snaží obísť inými obchádzkovými trasami.

Slovenská správa ciest informovala na pôde Mestského úradu v Seredi, že z tohto dôvodu bude most zbúraný a kompletne nanovo postavený. 

Začiatok je naplánovaný už na budúci rok

Podľa hovorcu Slovenskej správy ciest Martina Guziho, SSC po získaní všetkých potrebných povolení a zabezpečení finančného krytia prepodkladá vyhlásenie verejného obstarávania na zhotoviteľa stavebných prác ešte v tomto roku.

„Rekonštrukcia mosta bude pozostávať z kompletnej demolácie mosta, výstavby nového mosta, rozšírenia vozovky a osadenia novej cyklotrasy, ako aj trás pre peších na oboch stranách,“ povedala pre RTV Krea hovorkyňa Serede Zuzana Slahučková.

reklama

Stavebné práce by sa mali začať v plnom prúde v prvom štvrťroku 2023. Podľa pôvodného plánu sa mali začať už pred rokom, čo však sťažili zdĺhavé byrokratické procesy.

Ako sa budú môcť vodiči vyhnúť rekonštrukčným prácam?

Predmetom rokovaní na mestskom úrade boli aj obchádzkové trasy v čase rekonštrukčných prác. Vodiči sa im budú môcť vyhnúť cez Sládkovičovo, Gáň alebo Galantu.

Pokiaľ budete cestovať z Trnavy po diaľnici R1, najlepšími možnosťami sú obchádzky cez Sládkovičovo, Galantu alebo Šoporňu. Vodiči idúci z Nitry môžu most obísť cez Hlohovec.

K dispozícii bude aj obchádzková trasa pre vozidlá nachádzajúce sa v centre mesta. O tej budú Seredčania informovaní už čoskoro.

Zdroj: enviroportal.sk

Mesto poskytne Slovenskej správe ciest pozemky

Na júnovom zasadnutí mestského zastupiteľstva schválili poslanci celkovo 3 844 metrov štvorcových mestských pozemkov, ktoré budú prepožičané Slovenskej správe ciest.

Podľa Zuzany Slahučkovej potrebuje SSC priľahlé pozemky k železničnému mostu ako manipulačné pozemky k rekonštrukcii železničného mosta. Výpožičná doba je schválená na 12 mesiacov, nakoľko je na toto obdobie nahlásená aj dĺžka rekonštrukcie.

O ďalších podrobnostiach plánovaného búrania a rekonštrukcie vás budeme aj naďalej informovať.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: RTV Krea
Zdieľať na Facebooku