21.10.2021, meniny má
27. februára 2019

Ženy prehrali, no mladšie a staršie žiačky HK Slávia Sereď opäť s dvomi víťazstvami

reklama

Ďalší víkend máme za sebou a to znamená aj nové výsledky vo svete hádzanej. Ako sme vás informovali v predchádzajúcom článku, tento víkend sa malo prvýkrát po zimnej prestávke predstaviť družstvo žien, ktoré hralo na pôde súpera v Zlatnej na Ostrove. Mladšie a staršie žiačky hájili našu domácu palubovku.

HK Zlatná na Ostrove – HK Slávia Sereď 32:29 (16:14)

Od začiatku zápasu panovalo obrovské napätie medzi oboma tábormi. Atmosféra gradovala aj tým, že sa začiatok zápasu posunul o 30 minút, keďže sa čakalo na rozhodcov. Začiatok zápasu a vlastne aj celý jeho priebeh poznačila tvrdá slovná výmena medzi domácimi fanúšikmi a našimi hráčkami. Nevieme presne, čo túto potýčku vyprovokovalo, emócie však k športu patria a dôležité je si po zápase podať ruky.

Naše hráčky predviedli veľmi bojovný výkon. Súperky predvádzali veľmi tvrdú hru, ktorú rozhodcovia púšťali, a to malo za následok ešte väčšie napätie medzi hráčkami. V búrlivom prostredí sa družstvá doťahovali o každý gól. Tentokrát Seredčanky prehrali 32:29, hoci predviedli úžasný výkon, ktorým ukázali, že sú veľmi silné družstvo. Výborným výkonom sa predviedla aj seredská brankárka Lucia Trojáková, ktorá vychytala viacero čistých šancí domácich hráčok.

Zostava: L. Trojáková, L. Dávidková – I. Horváthová, V. Šidlíková, L. Štefanková, K. Šúryová 2, V. Csádiová, L. Hercegová 2, V. Mészárosová, V. Štrbová 3, N. Šúryová, D. Pavlíková, K. Krajinčáková 7, K. Dubajová 15/10

Tréner: Z. Bergendi

“Po vulgárnom začiatku zo strany funkcionárov a fanúšikov Zlatnej sa naše dievčatá zomkli a ukázali, že sa neboja pritvrdiť, keď si to situácia žiada. Arogancia rozhodcov dala pocítiť našim dievčatám to, že dnes nevyhrajú. Všetkým hráčkam ďakujem za ich prítomnosť a odhodlanosť, že aj v chorobách chceli bojovať. Chcem vyzdvihnúť brankárku Trojaková a mladú talentovanú Krajinčákovú” Marián Mališ, vedúci družstva.

Naše hráčky sú momentálne na štvrtom mieste v tabuľke so 17 bodmi. Na prvé družstvo strácajú iba 4 body, čo je veľmi tesný rozdiel. Ďalší zápas naše dievčatá odohrajú na domácej palubovke proti Interu Bratislava a už teraz vieme, že to bude výborný zápas. Stretnú sa susedné tímy z tabuľky a oba budú chcieť znížiť náskok zatiaľ vedúceho tímu HC Tatran Stupava.

Zápas sa odohrá 3. marca 2019 o 17:00 hod. v športovej hale OA. Všetky hráčky vás týmto pozývajú na tento zápas a už teraz sa tešia na vaše povzbudzovanie.

Mladšie žiačky HK Slávia Sereď

HK Slávia Sereď – ŠKP Topoľčany 25:11 (15:2)

Hoci naše hráčky nastúpili do zápasu v oklieštenej zostave, dokázali spoločnými silami svoje súperky zdolať. Dobrým výkonom potvrdili svoje vysoké postavenie v tabuľke.

Zostava: E. Javorová, M. Gálová – D. Mališová 9, B. Nagyová 2, P. Hubináková, J. Malá 9, N. Mészárosová 5, K. Eliášová, M. Gadušová

Staršie žiačky HK Slávia Sereď

HK Slávia Sereď – ŠKP Topoľčany 32:12 (14:6)

Po trochu rozpačitom úvode zápasu sa domáce hráčky dostali do pohodlného náskoku, ktorý postupne zvyšovali a svojim súperkam nedali šancu. V zápase sa jednoznačne ukázal talent a výborná príprava domácich hráčok.

Zostava:  E. Javorová, E. Očenášová – S. Tóthová 3, K. Szilvasiová 1, V. Žáková, D. Mališová 6, J. Osazee 14, L. Nagyová 7, L. Slobodová 1

Tréner: M. Novák

Prípravka HK Slávia Sereď

Mladučké dievčatá si pripísali výhru aj prehru, no v zápasoch sme videli veľké odhodlanie sa zlepšovať. Staršie hádzanárske vzory majú výborné a predpokladáme, že prípravka sa bude od zápasu k zápasu zlepšovať. Pekným momentom víkendových zápasov prípravky bol aj prvý ligový gól Zarky Sojkovej, ktorej gratulujeme.

HK Slávia Sereď – MHK Dunajská Streda „C“ 17:3

HK Slávia Sereď – HK Svodín 12:17

Zostava: Gálová M. – Nagyová B.11/8 , Sojková E.2/3, Sojková Z., Ončová L.2/0, Mališová S., Hubináková P.0/1, Póšová A.

Tréner: J. Vavrinec

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku