24.01.2022, meniny má
1. decembra 2021

Žiaci druhého stupňa základných škôl v Seredi sa aj naďalej vzdelávajú prezenčne. Informácie o dištančnom vzdelávaní sú nepravdivé

Žiaci druhého stupňa základných škôl v Seredi sa aj naďalej vzdelávajú prezenčne. Informácie o dištančnom vzdelávaní sú nepravdivé
Zdroj: webnoviny.sk/cas.sk
reklama

Pandemická situácia na Slovensku sa stále zhoršuje a mnohé školy preto prechádzajú na dištančné vzdelávanie. Prezenčne sa stále vzdeláva prvý stupeň základných škôl a v Seredi aj žiaci druhého stupňa.

Žiaci sa učia prezenčne

Celoslovenské médiá od včera informujú o tom, že v okrese Galanta prechádzajú žiaci druhého stupňa základných škôl od zajtra 2. decembra na dištančné vzdelávanie. Táto informácia je však nepravdivá.

Regionálna hygienička MUDr. Iveta Šuleková vydala Vyhlášku Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Galante č. 274 zo dňa 30. 11. 2021, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia pre obmedzenia prezenčnej výučby zariadení pre deti a mládež v územnom obvode mesta Galanta.

Vyhlášku si môžete pozrieť na tomto odkaze. Táto vyhláška zakazuje prezenčné vzdelávanie len v územnom obvode mesta Galanta. Na druhom stupni v základných školách v Seredi pokračuje prezenčné vzdelávanie. Dištančne sa vzdelávajú len žiaci v triedach s potvrdeným pozitívnym výsledkom testu.

reklama

Vážení rodičia, aktuálne pravdivé informácie nájdete vždy na internetových stránkach škôl a v aplikácii EduPage.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: Mgr. Silvia Kováčová, ved. odd. ŠRKŠ
Zdieľať na Facebooku