28.01.2023, meniny má
25. augusta 2022

Žiaci Gymnázia Vojtecha Mihálika v Seredi získali novú modernú techniku za 2 400 eur. Vďaka patrí zamestnaneckému grantu Nadácie Volkswagen Slovakia

Žiaci Gymnázia Vojtecha Mihálika v Seredi získali novú modernú techniku za 2 400 eur. Vďaka patrí zamestnaneckému grantu Nadácie Volkswagen Slovakia
Zdroj: Gymnázium Vojtecha Mihálika v Seredi
reklama

Gymnázium Vojtecha Mihálika v Seredi sa môže pýšiť množstvom úspešných žiakov, absolventov a umiestneniami v rebríčkoch najlepších škôl. Výnimočnou ju robí taktiež ich moderný prístup k vzdelávaniu spojený s tradíciou.

O krok modernejšou školou sa najnovšie stala aj zásluhou nadácie, ktorej osud škôl nie je ľahostajný. Vďaka zamestnaneckému grantu Nadácie Volkswagen Slovakia sa im podarilo zakúpiť nové učebné pomôcky v hodnote 2 400 eur.

Na hodinách budú môcť využívať špičkovú techniku

Absolventi seredského gymnázia sa často rozhodnú pre povolania, ako napríklad programátor, lekár, učiteľ či vedec. Doteraz si mohli po prvýkrát vyskúšať prácu s novšími technológiami až na vysokej škole. Od tohto školského roka sa však výučba na hodinách informatiky, biológie, chémie či matematiky zefektívni a stane sa určite zaujímavejšou, príťažlivejšou a hlavne praktickejšou.

Vďaka zamestnaneckému grantu budú môcť žiaci na hodinách pracovať s 3D tlačiarňou, trinokulárnym mikroskopom, dvomi menšími žiackymi mikroskopmi a digitálnym fotoaparátom, ktorý slúži na prenos obrazu z mikroskopu do počítača. „Týmto spôsobom chceme zatraktívniť štúdium prírodovedných predmetov,“ doplnila učiteľka Mgr. Katarína Valábková.

reklama

Zdroj: Gymnázium Vojtecha Mihálika v Seredi

Žiaci získajú lepšiu prípravu vďaka zamestnancom

Ku grantu sa gymnázium dostalo vďaka zamestnancovi Volkswagen Slovakia, ktorý participuje na projekte školy. Okrem toho bude nápomocný v rámci svojho voľného času aj pri rozbiehaní tejto novej techniky.

„Touto cestou chceme vyjadriť veľkú vďaku nášmu garantovi, ako aj všetkým zamestnancom Volkswagen Slovakia a Nadácii Volkswagen Slovakia za ich angažovanosť a neúnavnú prácu pri podpore vzdelávacích projektov,“ doplnila.

Žiaci, ktorí si vybrali modul s prírodovedným zameraním, sa tak vďaka novej technike budú môcť lepšie pripraviť na pokračovanie vo vysokoškolskom štúdiu.

Vzdelávanie podporujú už 14 rokov

Nadácia Volkswagen Slovakia sa od svojho vzniku v roku 2008 riadi mottom „Vedomosti tvoria budúcnosť“. V rámci svojich možností pomáha deťom, žiakom, študentom a pedagógom vytvárať lepšie podmienky pre osobný rozvoj a vzdelávanie.

Pozitívny vzťah k vzdelávaniu podporuje od materských až po vysoké školy. Vďaka grantovým programom a ostatným vzdelávacím projektom sa učenie stáva zábavnejším s možnosťou vyskúšať si teoretické vedomosti v praxi.

Zdroj: Gymnázium Vojtecha Mihálika v Seredi

Zdroj: Gymnázium Vojtecha Mihálika v Seredi

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Gymnázium Vojtecha Mihálika v Seredi, Mgr. Katarína Valábková
Zdieľať na Facebooku