20.06.2024, meniny má
22. mája 2019

Žiaci Základnej školy J. A. Komenského dokázali krásnym spôsobom pomôcť deťom, ktoré to potrebujú

reklama

To, že máme v Seredi úžasných ľudí, ktorí radi pomáhajú, už dávno vieme. Tentokrát nás v tom opäť utvrdili žiaci Základnej školy J. A. Komenského, ktorí dokázali, že ak túžite niekomu pomôcť, nezáleží na tom, koľko máte rokov. Svojou pracovitosťou a úžasným elánom pomohli občianskemu združeniu Nikolka, ktoré pomáha hendikepovaným detičkám s fyzickým alebo mentálnym postihnutím.

Ešte v apríli sa celá škola zapojila do výroby perfektných mydielok, ktoré sa následne predávali na školskej charitatívnej akcii s názvom Veľkonočné tvorenie. Niektorí žiaci mydielka vyrábali, iný ich zase balili a spoločne pracovali ako jeden veľký tím s jediným cieľom, a to pomôcť tým, ktorí si to zaslúžia.

Jednotlivé príspevky boli dobrovoľné a o samotný predaj sa postarali zástupcovia školského parlamentu Marco Šereg, Samuel Hujo, Lukáš Penciak a Marek Sokol, ktorým patrí obrovská vďaka, že v tak mladom veku myslia na druhých a svojím zanietením môžu ísť príkladom aj starším Seredčanom.

Chlapci spoločne s pani učiteľkou Čelárovou odovzdali penažný výťažok vo výške 165,50 eur občianskemu združeniu Nikolka, ktoré tieto financie využije na ďalšiu pomoc pre choré detičky.

reklama

Aj týmto spôsobom sa za celú redakciu chceme poďakovať Základnej škole J. A. Komenského a všetkým žiakom, že nám opäť dokázali, že v našom meste žijú fantastickí ľudia a skvelá mladá generácia.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku