19.04.2024, meniny má
6. júna 2023

Zomrela významná osobnosť Serede aj hudobnej scény. Navždy nás opustil Viliam Ondruška

Zomrela významná osobnosť Serede aj hudobnej scény. Navždy nás opustil Viliam Ondruška
Zdroj: FB archív Viliama Ondrušku
reklama

V pondelok večer obletela internet a sociálnej siete veľmi smutná správa. Seredský hudobný svet 3. júna 2023 navždy opustil Viliam Ondruška, ktorý pôsobil v kapele Seredský Dixieland Band.

Pán Ondruška bol známy nielen ako trombonista v tejto zostave ale aj ako zhovorčivý uvádzač, ktorý neraz srdečne vítal početné obecenstvo na ich koncertoch.

„Pohreb Vilka O. bude v stredu, 7. 6. 2023, o 14 hod. v Seredi na cintoríne. Po obrade bude odvezený na kremáciu,“ informovali na oficiálnej Facebookovej stránke kapely.

O kapele, v ktorej pôsobil Viliam Ondruška

Seredský Dixieland Band bol založený v roku 2000 a za jeho zrodom stáli skúsení hudobníci, ktorí predtým hrávali rôzne hudobné žánre v rôznych kapelách. Kapela hrávala repertoár veľkých osobností anglickej revivalistickej školy tradičného jazzu, ako sú Chris Barber, Acker Bilk, Kenny Ball a pod.

reklama

Zoskupenie Seredský Dixieland Band nadväzoval na tradíciu ďalšej slávnej seredskej kapely Alli Jazz Band, ktorá bola najstaršou hudobnou skupinou na Slovensku hrajúcou tradičný jazz.

Členom kapely bol i Jaroslav „Country“ Červenka (klarinet, saxofón, spev), ktorý bol uznávaný na Slovensku i v zahraničí. Aj tento hudobník žiaľ navždy odišiel 8. augusta 2006 po ťažkej chorobe vo veku 69 rokov.

Dňa 25. júna 2017 oznámil Seredský Dixieland Band ukončenie svojej činnosti.

Celej rodine a blízkym Viliama Ondrušku vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

 

ondruška

Zdroj: FB Seredský Dixieland Band

Zdroje: FB Seredský Dixieland Band, Seredské novinky, bluesmusic.sk
Zdieľať na Facebooku