02.07.2020, meniny má
9. marca 2020

Zrušenie podujatí a zatvorenie kina, plavárne aj múzea. Toto sú preventívne opatrenia proti šíreniu koronavírusu v Seredi

Zrušenie podujatí a zatvorenie kina, plavárne aj múzea. Toto sú preventívne opatrenia proti šíreniu koronavírusu v Seredi
Zdroj: unsplash.com/seredsity.sk
reklama

Dnešným dňom bolo rozhodnuté o prijatí niektorých preventívnych opatrení na zabránenie šírenia koronovírusu aj v Trnavskom kraji. Do konca týždňa budú zatvorené stredné školy, v Úrade TTSK platí zákaz návštev a budú zrušené všetky verejné akcie organizované župou. Trnavský samosprávny kraj vyhlasuje, že od zajtrajšieho dňa (10. marca 2020) až do piatka 13. marca 2020 budú zatvorené všetky stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti TTSK. Vzťahuje sa to aj na Gymnázium Vojtecha Mihálika v Seredi a Obchodnú akadémiu v Seredi. V piatok bude situácia prehodnotená a župa rozhodne o ďalšom postupe.

Kraj tiež pristupuje k úplnej dezinfekcii školských zariadení. Divadlo Jána Palárika v Trnave ruší do piatka tohto týždňa všetky predstavenia a župa vydáva zákaz organizovania všetkých verejných akcií. Kultúrne inštitúcie ostávajú otvorené len pre individuálne návštevy. Po dohode s autodopravcami TTSK tiež pristupuje k dezinfekcii autobusov prímestskej dopravy, a to na dennej báze do konca mesiaca marec. 

Rušia sa podujatia a bude zatvorené kino, múzeum holokaustu aj plaváreň

Dnes 9. marca 2020 zasadal krízový štáb mesta Sereď v súvislosti s potvrdenými prípadmi COVID-19 na Slovensku a v okolitých krajinách a prijal nasledovné preventívne opatrenia:

  • Zistiť u svojich zamestnancov, žiakov a klientov, či sa za posledný mesiac pohybovali v miestach zvýšeného výskytu COVID-19. Pri prejave respiračných príznakov (teplota, kašeľ, bolesti hrdla, svalov a kĺbov) postupovať podľa usmernenia ministerstva zdravotníctva – volať na tel. číslo: 0800 221 234 alebo nonstop linku 02/3232 3838.
  • Ukladáme riaditeľom škôl povinnosť zabezpečiť informovanie žiakov a ich zákonných zástupcov o dodržiavaní a kontrole zvýšeného hygienického štandardu.
  • Prerušiť prevádzku plavárne ZŠ Fándlyho do 31. 3. 2020.
  • Odporúča všetkým školám a školským zariadeniam zvážiť školské exkurzie a výlety.
  • Denné centrum seniorov nebude v prevádzke do 31. 3. 2020.
  • Seniori by mali zvážiť účasť na akýchkoľvek podujatiach – spoločenských, športových, kultúrnych a pod.
  • Kino NOVA nebude v prevádzke do 31. 3. 2020. Priestory kina budú dezinfikované.
  • Všetky akcie a podujatia (aj súkromné) v DK Sereď sú zrušené a odložené na neurčito. Priestory DK Sereď budú dezinfikované.
  • Do odvolania bude zatvorené aj Múzeum holokaustu v Seredi.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: trnava-vuc.sk, FB Mesto Sereď, FB Múzeum holokaustu v Seredi
Zdieľať na Facebooku