19.04.2024, meniny má
5. januára 2023

ZŠ Fándlyho v Seredi sa stala víťazom súťaže O2 Športová akadémia Mateja Tótha. Olympijský víťaz im plaketu odovzdá osobne

ZŠ Fándlyho v Seredi sa stala víťazom súťaže O2 Športová akadémia Mateja Tótha. Olympijský víťaz im plaketu odovzdá osobne
Zdroje: zsjfandlyho.edupage.org/seredsity.sk
reklama

Ako všetci dobre vieme, pohyb je pre naše zdravie nesmierne cenný. Preto je dôležité učiť deti športovať čo najskôr, no predovšetkým mať z pohybu radosť. Vytvorené návyky tak s nimi budú kráčať naďalej až do dospelosti.

Pohybovej príprave detí na celom Slovensku sa venuje O2 Športová akadémia Mateja Tótha, ktorá pripravila pre školy grantovú súťaž. V Trnavskom kraji sa víťazom stala ZŠ Juraja Fándlyho v Seredi, ktorá sa teší z fantastickej výhry.

Podarilo sa to aj vďaka vašim hlasom

ZŠ Fándlyho v Seredi sa do súťaže, ktorá trvala do konca novembra 2022, prihlásila v októbri. Podarilo sa jej získať 4 211 hlasov, čo jej zabezpečilo nádherné prvé miesto.

„Týmto sa chceme poďakovať všetkým, ktorí posielali hlasy našej škole, preposielali link na hlasovanie svojim známym, priateľom, ktorí tiež hlasovali za nás, hoci ani netušili, prečo.

reklama

Sledovali sme každý deň, koľko máme hlasov, aký máme náskok, či sa to podarí, alebo nás niekto predbehne. Ale zvládli sme to,“ vyjadrila sa škola na svojej oficiálnej stránke.

Do súťaže sa celkovo zapojilo 521 základných škôl, z ktorých získalo výhru len 24 škôl. ZŠ Fándlyho v Seredi gratulujeme k fantastickej výhre, ktorou je Akadémia na obdobie od 1. februára 2023 do 31. januára 2024.

Zdroj: akademia.o2.sk

Čo je Akadémia?

Ide o tréningovú skupinu dvadsiatich detí z prvého stupňa, ktoré budú mať pravidelný športový krúžok dvakrát do týždňa. Viesť ho bude učiteľ po absolvovaní školenia a zabezpečenia metodických materiálov Akadémie.

ZŠ Fándlyho ďalej získala sadu športových pomôcok v hodnote 400 eur bezplatne a natrvalo, ktorá sa bude využívať aj na hodinách telesnej a športovej výchovy. Každé dieťa z tréningovej skupiny dostane tričko, vrecko a iné drobnosti od akadémie.

Sponzorom detí je Sedita, ktorá im po tréningoch poskytne obľúbené horalky. Škola plánuje po zabehnutí Akadémie zorganizovať na jar športový deň pre celú školu. Rovnako sa bude snažiť pripraviť podujatie aj pre dospelých.

Plaketu im odovzdá priamo Matej Tóth

O2 Športová akadémia nesie meno po olympijskom víťazovi v chôdzi Matejovi Tóthovi, ktorý sa do projektu aktívne zapája. Pre vyťaženosť nemôže každú školu navštíviť osobne, no v pláne je podujatie s jeho účasťou, na ktorom odovzdá školám vrátane ZŠ Fándlyho v Seredi pamätnú plaketu.

„Opäť sa potvrdilo, že všetko je to len o našom prístupe, záujme a spoločne vieme toho dokázať veľa. Veľmi nás teší, že aj popri svojich každodenných povinnostiach ste si našli čas, hlasovali a vyhrali, ešte raz ďakujeme,“ doplnila ZŠ Fándlyho v Seredi.

Zdroje: zsjfandlyho.edupage.org, akademiamatejatotha.sk
Zdieľať na Facebooku