ZŠ Jána Amosa Komenského v Seredi sa pred časom prihlásila do novej šou RTVS Naj škola. Táto súťaž je určená pre základné školy a víťazná škola môže získať až 10 000 eur. Vďaka hlasovaniu Seredčanov, za ktoré je vám škola určite vďačná, sa ZŠ Komenského podarilo prebojovať do ďalšieho kola. Teraz môžu naši žiaci dokázať svoje vedomosti priamo v televíznom vysielaní a zabojovať o finančnú výhru pre svoju školu.
Do samotnej súťaže sa mohli zapojiť všetky školy bez rozdielu, no do televízneho finále postúpila iba jedna škola z každého okresu. O tom, ktorá škola postúpi sa rozhodovalo prostredníctvom internetového hlasovania. To znamená, že ZŠ Komenského stála proti školám z celého Galantského okresu. O to viac nás teší odhodlanie Seredčanov posunúť našu školu do televízneho finále.
Podľa autorov je cieľom súťaže dokázať divákom, že učiť sa dá s humorom, ľahkosťou a že mať vedomosti je skvelá vec. Okrem toho je dôležité uvedomiť si krásnu rôznorodosť nárečia, kuchyne, významných osobností, záhad a tajomstiev všetkých slovenských regiónov. Do súťaže sa zapojilo 222 základných škôl z celého Slovenska a 19 z Trnavského kraja, pričom ZŠ Komenského je jediná seredská škola, ktorá sa rozhodla pre účasť v súťaži.
? VÝSLEDKYHlasovanie sme dnes ukončili a toto sú postupujúce školy. V desiatich okresoch sa nám neprihlásila ani…
Uverejnil používateľ Naj škola Pondelok 14. septembra 2020
Televízne vysielanie bude mať 24 častí, pričom v každej z nich sa proti sebe postaví vždy jedna škola zo západoslovenského, stredoslovenského a východoslovenského regiónu s najväčším počtom hlasov. Začiatkom roka 2021 sa súťaž prepracuje do svojho štvrťfinále a samotné finále by sa malo konať v júni budúceho roka. Žiaci budú môcť v televíznych dokrútkach predstaviť svoju školu, učiteľov, spolužiakov a všetky pozitíva, ale zároveň sa aj posťažovať na to, čo im v škole chýba a čo by chceli zmeniť.
Sme veľmi radi, že žiaci ZŠ Komenského si vďaka vašej podpore budú môcť vyskúšať účasť v televíznej súťaži a predstaviť svoju školu celému Slovensku. Už teraz im držíme palce a dúfame, že sa prebojujú až do finále.
Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.