15.01.2021, meniny má
1. septembra 2020

ZŠ Jána Amosa Komenského v Seredi má šancu vyhrať 10 000 eur v novej šou RTVS Naj škola. Hlasovať môžete do 13. septembra 2020

ZŠ Jána Amosa Komenského v Seredi má šancu vyhrať 10 000 eur v novej šou RTVS Naj škola. Hlasovať môžete do 13. septembra 2020
Zdroj: sered.sk/ZŠ Komenského Sereď
reklama

Slovenská televízia rozbieha novú šou Naj škola, ktorá je určená pre základné školy na Slovensku. Súťaž má divákom ukázať, že učiť sa dá s humorom, ľahkosťou a že mať vedomosti je skvelá vec. Zároveň nám tvorcovia chcú predstaviť nárečia, kuchyňu, významné osobnosti, záhady a tajomstvá daných regiónov. Najdôležitejšie však je, že ide o súťaž, v ktorej víťazná škola získa nemalé finančné prostriedky.

ZŠ Jána Amosa Komenského v Seredi sa rozhodla do tejto súťaže zapojiť tiež. Naši žiaci tak budú môcť zvyšku Slovenska predstaviť naše mesto a región, no predovšetkým majú šancu zabojovať o hlavnú cenu pre svoju školu, ktorou je 10 000 eur.

Hlasovať môžete do 13. septembra

Súťaž je, samozrejme, rozdelená na niekoľko častí. Prvou fázou bol nábor základných škôl a v druhej fáze mohla verejnosť hlasovať  za školy, ktoré následne postúpia do televízneho vysielania. Hlasovanie malo pôvodne trvať do 12. apríla 2020, ale bolo prerušené, a preto sa teraz spúšťa nanovo. Hlasovať teraz môžete od 31. augusta do 13. septembra 2020 na tomto odkaze.

Do samotnej televíznej súťaže postúpi iba jedna škola z každého okresu z najväčším počtom hlasov. Vysielanie bude mať 24 častí, pričom v každej z nich sa proti sebe postaví vždy jedna škola zo západoslovenského, stredoslovenského a východoslovenského regiónu s najväčším počtom hlasov.

Začiatkom budúceho roka sa súťaž preklopí do svojho štvrťfinále a samotné finále by sa malo konať v júni 2021. Žiaci budú môcť v televíznych dokrútkach predstaviť  svoju školu, učiteľov, spolužiakov, pozitíva aj to, čo im v škole chýba.

„Hoci si to mnohí neuvedomujú, ale práve škola nám dáva základ do života, tam zažívame prvé prehry, ale aj víťazstvá. Preto je dôležité byť na ňu a región, z ktorého pochádzame, hrdí. RTVS dáva možnosť základným školám zo všetkých okresov na Slovensku zapojiť sa do výnimočnej zábavnej súťaže, v ktorej môžu žiaci dokázať, že ich región a ich škola je tá naj,“ povedal šéfdramaturg detskej tvorby RTVS Vladimír Balko.

Jedinou seredskou školou v súťaži je ZŠ Jána Amosa Komenského

Do súťaže sa zapojilo 222 základných škôl z celého Slovenska a 19 z Trnavského kraja. ZŠ Komenského je jediná seredská škola, ktorá sa rozhodla pre účasť v súťaži. Aby sa však prebojovali do samotnej súťaže, musíme im všetci pomôcť v internetovom hlasovaní. Hlasovať môžete každý deň, no nezabudnite si po hlasovaní skontrolovať email a potvrdiť váš hlas.

Veríme, že vďaka podpore Seredčanov sa ZŠ Komenského podarí dostať až do vysielania a úspešne zabojovať o finančnú výhru a titul Naj škola 2020. Základnej škole držíme palce v internetovom hlasovaní a aj v samotnej súťaži.

Zdroj: ZŠ Jána Amosa Komenského Sereď

Zdroj: ZŠ Jána Amosa Komenského Sereď

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: rtvs.sk, najskola.sk, zskomsered.edupage.org
Zdieľať na Facebooku