28.04.2024, meniny má
7. októbra 2020

Seredskí cyklisti opäť zabodovali. Cyklistický klub AB Sereď si pripisuje ďalšie víťazstvá

Zdroj: ck.absered.sk/seredskenovinky.sk
Cyklistický klub AB Sereď bol založený v apríli v roku 1996 a je členom Slovenského zväzu cyklistiky. Vznikol z iniciatívy cyklistických nadšencov zo Serede a okolia. Činnosť klubu riadi 5-členný výbor a členovia klubu sa stretávajú pri športových akciách. Klub má pomerne dlhú tradíciu a vychováva aj mladých a šikovných cyklistov. Nedávno si na konto pripísali ďalšie víťazstvá.

Horská i cestná cyklistika

Zameraním Cyklistického klubu AB Sereď je amatérska aj pretekárska cyklistika, a to horská i cestná. V klube sú priaznivci cyklistiky všetkých vekových kategórií od školopovinných detí až po starších ľudí. Cyklistický klub AB Sereď pravidelne pripravuje pre obyvateľov mesta Sereď niekoľko cyklistických akcií, a to tak pre deti a mládež, ako i pre športu holdujúcich rodičov.

Zabodovali v Trnavskej cyklolige

Verejnosť určite pozná cyklystické preteky Trnavská cyklistická liga, ktoré majú dlhoročnú tradíciu. Kvôli tomu, že Trnava bolo už za čias Československa známym centrom výborných cyklistických podujatí a cestných cyklistov, je tak trochu „cyklostredom“ nášho okolia. V prípade Trnavskej cyklistickej ligy ide o preteky s rôznym počtom kôl podľa rôznych výkonnostných skupín. Ich história sa začala písať pred 26 rokmi a doteraz sa ich zúčastňujú stovky cyklistov. Okrem Trnavčanov sa do pretekov zapájajú aj ľudia z blízkeho i vzdialenejšieho okolia či dokonca celej Európy.
Tento rok sa do pretekov zapojili aj naši šikovní cyklisti z CK AB Sereď. V celkovej klasifikácii nad 50 rokov vyhral Miloš Kusý. V kategórii C získal celkové 2. miesto a 3. miesto Juraj Doka. V kategórii B získal na časovke Tibor Nešťák 5. miesto. Cyklistom srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov aj do budúcna.

zdroj: seredskenovinky.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: ck.absered.sk, seredskenovinky.sk, trnavskacyklistickaliga.sk