21.05.2024, meniny má
12. marca 2023

Aká je situácia okolo rekonštrukcie železničného mosta? Príďte sa opýtať primátora Kurbela na prvé tematické stretnutie na mestskom úrade

Aká je situácia okolo rekonštrukcie železničného mosta? Príďte sa opýtať primátora Kurbela na prvé tematické stretnutie na mestskom úrade
Zdroje: FB Ondrej Kurbel, primátor mesta Sereď/seredsity.sk
reklama

Zrejme všetkých obyvateľov Serede a aj tých, ktorí dennodenne využívajú na prejazd železničný most, zaujíma, kedy sa konečne začne s jeho rekonštrukciou, resp. demoláciou.

Nenájde sa asi jediný človek, ktorý by nebol znepokojený jeho aktuálnym stavom. Avšak celý proces je veľmi zdĺhavý a Seredčania vnímajú celú situáciu skôr ako čakanie na samovoľné zrútenie železničného mosta.

Dlhoočakávaná rekonštrukcia železničného mosta

Od predstavenia projektu, informáciách o dĺžke rekonštrukcie aj plánovaných obchádzkach prešiel už dlhý čas. Železničný most v Seredi je pre autobusy a nákladnú dopravu uzavretý už takmer štyri roky.

Posledné optimistické plány opravy mosta spomínali termín začatia prác na prvý štvrťrok 2023 a predpokladané ukončenie prác bolo naplánované na december 2023. Už dlhšie je však jasné, že tento termín nebude možné dodržať.

reklama

Zdroj: seredsity.sk

Primátor Ondrej Kurbel prostredníctvom svojho účtu na sociálnej sieti aj Seredských noviniek informoval občanov o tohtotýždňovom tematickom stretnutí, na ktorom sa bude otvorene diskutovať o celej situácii okolo železničného mosta.

„Počas plánovanej rekonštrukcie sa obyvateľom ulíc za železničným mostom, ale i pracujúcim v priemyselnej zóne skomplikuje každodenné fungovanie ešte výraznejšie. Mesto Sereď v tomto prípade ťahá za kratší koniec a samotnú realizáciu ani časové lehoty ovplyvňovať nevieme,“ vysvetľuje primátor Serede vo svojom príspevku.

Toto stretnutie, ktoré by malo trvať okolo hodiny, sa bude konať v stredu 15. marca 2023 o 16.00 hod. v zasadacej miestnosti mestského úradu. 

mosta

Zdroj: scc.sk

Na primátora Kurbela sme sa aj my obrátili s niekoľkými otázkami, týkajúcimi sa napríklad aj riešenia situácie obyvateľov a firiem sídliacich na Trnavskej ceste a Bratislavskej ulici. Tiež sme chceli vedieť, kedy je plánovaná najbližšia kontrola statikom či ako vie zo svojho postu primátora mesta ovplyvniť celý tento proces.

O odpovediach aj o všetkých nových informáciách ohľadom železničného mosta vás budeme aj naďalej informovať.

Plánované obchádzkové trasy

Zástupcovia zúčastnených orgánov dohodli na stretnutí nasledovné oficiálne obchádzkové trasy:

  • na Bratislavskej ulici (za býv. Milexom) výjazdom na diaľnicu smerom na Galantu a cez Dolnú Stredu do Serede,
  • pre vodičov, ktorí nemajú zakúpenú diaľničnú známku, bude obchádzka smerom na Veľkú Maču, odbočkou na Gáň, Nebojsu, kruhovým objazdom smerom na Dolnú Stredu a Sereď.

Ako neoficiálnu obchádzkovú trasa môžete použiť cestu cez Sládkovičovo smerom na Galantu a Sereď. Využiť môžete aj účelovú komunikáciu cez Nový majer smerom do Čepeňa. Pre peších a cyklistov bude postavená dočasná lávka.

Dopravné značky vyznačujúce obchádzky budú pripravené vopred a v prípade mimoriadnej situácie bude dopravné značenie operatívne zabezpečené kompetentnými orgánmi.

Zdroj: seredskenovinky.sk

Zdroje: FB Ondrej Kurbel, primátor mesta Sereď, seredskenovinky.sk, seredsity.sk
Zdieľať na Facebooku