16.05.2022, meniny má
18. januára 2022

Analytický chemik zo Serede Ľubomír Švorc je oficiálne vysokoškolským profesorom. Dnes ho vymenovala samotná prezidentka

Analytický chemik zo Serede Ľubomír Švorc je oficiálne vysokoškolským profesorom. Dnes ho vymenovala samotná prezidentka
Zdroj: FB Ľubomír Švorc
reklama

Seredčan a oddnes už oficiálne vysokoškolský profesor prof. Ing. Ľubomír Švorc, DrSc. je vedeckovýskumným a pedagogickým pracovníkom. Je naozaj špičkovým svetovým vedcom.

Ľubomír Švorc sa môže pýšiť aj faktom, že je najmladším vedcom zaradeným v zozname vedcov s vysokým Hirschovým indexom. Miesto v tomto rebríčku si zaslúžil s Hirschovým indexom 33 podľa Google Scholar k 5. januáru 2022. Podľa Web of Science ide o H-index 29 a podľa bibliografickej databázy SCOPUS o H-index 28.

Pravidelne vám približujeme jeho úspechy

Publikoval viac ako 120 pôvodných vedeckých prác, na ktoré je evidovaných spolu viac ako 2000 citácií. Ak by ste Ľuba chceli spoznať trošku viac, mali sme s ním aj rozhovor. Jeho úspechy vám pravidelne približujeme aj v našich článkoch.

Pre pripomenutie – Ľubomír Švorc nastúpil pred vyše 20 rokmi na Slovenskú technickú univerzitu, kde ho zaujalo štúdium chémie. V súčasnosti pôsobí na svojej alma mater ako vysokoškolský učiteľ a vedec, konkrétne na Ústave analytickej chémie Fakulty chemickej a potravinárskej technológie (FCHPT) STU v Bratislave.

reklama

Oficiálne je vysokoškolským profesorom

Dnes, krátko po obede bol prezidentkou Slovenskej republiky Zuzanou Čaputovou vymenovaný za vysokoškolského profesora. Pre Ľubomíra je to obrovský úspech, čo spomína aj vo svojom statuse na Facebooku.

„Ďakujem všetkým, ktorí ma v práci aj v osobnom živote počas všetkých rokov sprevádzali, pomáhali a podporovali. Predovšetkým rodičom, sestre s rodinou, ale aj vám všetkým kolegom, študentom, kamarátom v Bratislave, v rodnej Seredi alebo kdekoľvek inde (futbal, fitko…). Vy viete, že ma to stálo nemálo úsilia, obety, odmakaných víkendov a mnohokrát straty voľného času.

Úprimne ma tiež mrzí, že som počas tejto úspešnej „profesorskej“ cesty stratil kopu blízkych ľudí, ktorým som (vtedy si neuvedomujúc) ublížil, hlavne svojím správaním a nezáujmom (lebo však práca, práca a práca).

Dnes je jeden z najdôležitejších dní v mojom živote. No nezabúdam na to, čo ma to všetko stálo…“

zdroj: FB Ľubomír Švorc

zdroj: FB Ľubomír Švorc

zdroj: FB Ľubomír Švorc

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Ľubomír Švorc
Zdieľať na Facebooku