23.07.2024, meniny má
25. mája 2024

Anketa Učiteľská osobnosť Slovenska pozná svojho laureáta. Odovzdávania ceny sa zúčastnil aj minister školstva Tomáš Drucker

Anketa Učiteľská osobnosť Slovenska pozná svojho laureáta. Odovzdávania ceny sa zúčastnil aj minister školstva Tomáš Drucker
Zdroj: ucitelskaosobnost.sk
reklama

Vyhodnotenie ankety Učiteľská osobnosť Slovenska sa uskutočnilo pred niekoľkými dňami. Len v marci sme pritom spoznali pedagógov, ktorí sa dostali do finálového výberu TOP 10. Jeden z týchto učiteľov sa počas  slávnostného galavečera stal laureátom tohto krásneho ocenenia.

Finalistom v TOP 10 bol aj Seredčan Slavomír Haberajter, ktorý vyučuje dejepis, občiansku náuku, anglický jazyk a telesnú výchovu na ZŠ Juraja Fándlyho.

Kto z nominantov si odniesol ocenenie?

Vo štvrtok 23. mája 2024 celú niekoľko mesačnú anketu zavŕšilo slávnostné odovzdávanie hlavnej ceny a Ceny verejnosti.

Laureátkou ocenenia Učiteľská osobnosť Slovenska za rok 2023 sa stala Michaela Babejová, prvostupniarka zo ZŠ s MŠ Milana Rastislava Štefánika v Budimíre.

reklama

Svojou návštevou poctili odovzdávanie ocenenia aj súčasný minister školstva Tomáš Drucker a exministri školstva Daniel Bútora a Ján Horecký.

Zdroj: Uciteľská osobnosť Slovenska

Počas výnimočného štvrtkového večera boli odovzdané tri ceny:

  • hlavnú cenu v podobe titulu Učiteľská osobnosť Slovenska si odniesla Michaela Babejová, ktorá si ju prebrala rovno z rúk ministra Tomáša Druckera,
  • Cenu Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku si z rúk vedúceho zastúpenia Vladimíra Šuchu prebrala Eva Radičová, prvostupniarka zo ZŠ Márie Rázusovej-Martákovej v Liptovskom Mikuláši,
  • pri Cene verejnosti, o ktorej rozhodlo aj hlasovanie verejnosti, opäť vyšla na pódium Evka Radičová, ktorá získala viac ako tretinu všetkých hlasov.
ocenenie

Zdroj: ucitelskaosobnost.sk

„Víťazkám gratulujeme a všetkým finalistom želáme naďalej mnoho radosti a lásky k svojej práci. Slávnostný galavečer a oslavu všetkých učiteľov sme vám mohli pripraviť vďaka podpore našich partnerov Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis a FinQ program,“ poďakovali sa organizátori podujatia.

Cena Učiteľská osobnosť Slovenska nie je o súperení a súťažení ako takom. Cieľom oceňovania je prepájať aktívnych ľudí v školstve z celého Slovenska a informovať verejnosť o úžasných veciach, ktoré robia.

Dôležitá je aj zmena stereotypného pohľadu na učiteľskú prácu a návrat úcty k tejto profesii. Nemali by sme sa primárne zaoberať otázkou, kto je najlepší, ale kto to robí dobre a dosahuje patričné výsledky.

Slavomír síce ocenenie nezískal, no aj tak sme nesmierne hrdí na to, ako ďaleko sa dostal.

ZDROJ: SLAVOMÍR HABERAJTER

Zdroje: ucitelskaosobnost.sk, seredsity.sk
Zdieľať na Facebooku