19.04.2024, meniny má
18. mája 2023

Až 800 ovocných stromov rôznych odrôd skrášli šopornianske záhrady. Stromčeky získala obec zapojením sa do charitatívnej akcie

Až 800 ovocných stromov rôznych odrôd skrášli šopornianske záhrady. Stromčeky získala obec zapojením sa do charitatívnej akcie
Zdroje: FB Obec Šoporňa/freepik.com
reklama

Zrejme každý z nás ocení, keď si vo vlastnej záhradke vie dopestovať aspoň zopár základných druhov ovocia a zeleniny. Samozrejme, ak nám to podmienky umožňujú, keďže na balkónoch je to trocha ťažšie.

O čo lepší môže byť ešte náš pocit, keď si uvedomíme, komu ďalšiemu dokážeme vysadením stromu pomôcť. Obec Šoporňa sa zapojila do charitatívnej akcie Zasaď strom, zachráň dom!, ktorú zorganizovala firma Plantex v spolupráci so Slovenskou katolíckou charitou.

Kam poputujú stromčeky?

Tým, že Šoporňa podporila správnu vec a pomohli ľuďom v núdzi, zároveň získali 800 kusov ovocných stromčekov za symbolické 1 euro/kus (rôzne druhy jabloní, čerešni a sliviek). Tie už čoskoro rozdajú do záhrad v obci.

„Stromčeky, ktoré sú ešte v chladiarni, nechceme vyhodiť, ale použiť na dobrú vec. Sú živé, chcú rásť koreňmi v zemi a konármi k oblohe. Chcú sa zazelenať, zakvitnúť a zarodiť,“ uviedla firma Plantex o spomínanej akcii.

reklama

V prípade záujmu si môžu občania Šoporne objednať ovocné stromčeky na sekretariáte obecného úradu na telefónnom čísle 0940 633 914 do piatku 19. mája 2023 do 14.00 hod. Objednané stromčeky jabloní, čerešní a sliviek si potom občania vyzdvihnú v sobotu 20. mája 2023 v čase od 9.00 do 10.00 hod. pred Obecným úradom v Šoporni.

stromčeky

Zdroj: Plantex

Zdroje: plantex.sk, Obec Šoporňa
Zdieľať na Facebooku