27.07.2021, meniny má
31. januára 2021

Benefičný ples plný hviezd sme zažili ako ešte nikdy predtým. Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli detičkám

Benefičný ples plný hviezd sme zažili ako ešte nikdy predtým. Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli detičkám
Zdroj: OZ Pomocníček
reklama

Máme za sebou úspešný ôsmy ročník Benefičného plesu plného hviezd, ktorý už tradične organizuje seredské OZ Pomocníček. Súčasná situácia znemožnila prípravu v dome kultúry, a preto sme si plesovú atmosféru preniesli do našich obývačiek prostredníctvom živého prenosu. Napriek tomu to bol ples so všetkým, čo k nemu patrí. Nechýbali krásne obleky, výzdoba a ani zaujímaví hostia.

Na správnu nôtu nás naladil svojím úvodným vystúpením spevák Bystrík z Trnavy, v ktorého akustickom podaní odznela známa ľudová pieseň. Jeho hudobné umenie sme si počas plesu mohli vypočuť viackrát. Večerom nás sprevádzala skvelá moderátorka Adela Vinczeová, ktorá sa tohto benefičného podujatia zúčastňuje už pravidelne.

Pomoc sa detičkám dostala aj napriek súčasnej situácii

Nasledoval rozhovor s tímom OZ Pomocníček, ktorému sa podarilo online ples zorganizovať. O náročnosti prípravy, predchádzajúcich ročníkoch, no najmä o hlavnom cieli celého večera porozprávali Rudolf Miškolci, Michaela Miškolciová a Daniela Matušková.

„Tento večer má zmysel, pretože detičky potrebujú pomôcky a terapie stále bez rozdielu, či sa nachádzame v koronakríze, alebo nie. Preto sme do toho išli,“ povedala Daniela Matušková. Zdravotne znevýhodneným detičkám pomáhajú v Dennom centre Pomocníček dve vynikajúce terapeutky. Minulý rok sa podarilo otvoriť aj zariadenie BIBKO Therapy Center, v ktorom sa im po mentálnej stránke venuje špeciálna pedagogička. Vďaka odbornosti a úsiliu zamestnancov sa podarilo pomôcť už okolo 50 detičkám. 

Občianske združenie organizovalo aj projekt Daruj mi pokrok, o ktorom sme vás informovali v jednom z našich článkov. Na účte sa podarilo s vašou pomocou vyzbierať viac ako 3 100 eur, za čo patrí každému obrovská vďaka.

Zdroj: OZ Pomocníček

Nechýbali ani Seredčania Denis a Alexandra

Hosťami večera boli aj Denis Kučera a jeho priateľka Alexandra Godályová, ktorí si svojimi úprimnými a zábavnými videami získali pozornosť mnohých sledovateľov. Seredčan Denis je od puberty pripútaný k vozíku, no napriek tomu nestratil svoj optimizmus a svetlý pohľad na svet.

Jeho životnou filozofiou je byť napriek všetkému šťastný: „Nie je tam nič komplikované za tým, len sa snažiť byť šťastný.“ „A hlavne treba všetko brať s humorom, nebrať sa vážne a snažiť sa nájsť aj na tom najhoršom to dobré,“ doplnila Alexandra.

„Začal som si uvedomovať veci, ktoré som si dovtedy neuvedomoval, aj keď som bol pomerne mladý. Celkove si myslím, že som rýchlejšie dospel a naučil som sa vďaka tomu základné  veci potrebné pre život,“ objasnil Denis.

Vďaka vzťahu dospela rýchlejšie aj Alexandra, no v dobrom slova zmysle: „Tento vzťah mi dal to, že som sa naučila lepšie chápať všetky tieto veci a celkove byť empatickejšia voči takýmto ľuďom. Viem sa teraz lepšie vžiť do ich situácie, keď viem, čo všetko to obnáša.“

Zdroj: OZ Pomocníček

Program plný hviezd

O svojich životných cestách a spôsobe, akým sa mu darí zvládať súčasnú situáciu, porozprával aj známy raper Kali. „Chápem, že mnoho ľudí prišlo o prácu a peniaze a niektorí aj o svojich blízkych, ale odhliadnuc od tohto všetkého si myslím, že keď to človek zoberie za ten správny koniec a ten čas využije tak, aby ho neľutoval, tak ten rok zlý byť nemôže,“ povedal v rozhovore.

Následne mikrofón prevzala Daniela Matušková, ktorá porozprávala o zostavení intenzívneho terapeutického týždňa v hodnote 600 eur. Cieľom je rozvíjať dieťatko po každej stránke a dôležitý je najmä komplexný prístup. Takýto pobyt získalo v Seredi päť rodín z celého Slovenska. Pre každé dieťa bude program ušitý na mieru, a tak sa pomocou terapií dosiahne maximum pomoci.

Po online rozhovore nasledovalo vystúpenie obľúbenej komičky Simony, ktorá svojím svojským humorom baví davy aj v stand-up show Silné reči. Absencia živého publika nebola problémom, pretože jej rozprávanie zaplnilo štúdio naozaj iskrivou atmosférou.

A čo by to bol za ples, keby chýbala na záver tombola? Hlavnou cenou bol generátor vodíkovej vody, ktorý darovala aktivnavoda.sk. Na záver večera zaznela ešte pieseň od Bystríka.

Zdroj: OZ Pomocníček

Zdroj: OZ Pomocníček

Vďaka patrí aj vám

Záverečné slovo mala moderátorka Adela Vinczeová. „Sme veľmi radi, že sme s vami mohli stráviť takýto online ples, ktorý zorganizoval tím z Pomocníčka. Ďakujeme aj za to, že občianske združenie stále podporujete aj vo verejnej zbierke a ďakujeme aj spoločnosti Hurricane, ktorá poskytla tieto priestory.“

„Myslím si, že všetci účinkujúci majú spoločnú jednu vec, a to, že toto obdobie nevnímajú ako tunel, ale že to svetlo stále presvitá a že tá radosť stále niekde je, keď sa na ňu sústredíte. Veríme, že dnes sme ju spolu prežili,“ vyslovila Adela na záver.

Všetci účinkujúci vystupovali bez nároku na honorár. Lístky si kúpilo približne 500 divákov. Verejná zbierka prebieha naďalej do 10. februára 2021. Inak obdarené detičky môžete podporiť ľubovoľnou sumou zaslanou na číslo učtu: SK28 7500 0000 0040 2863 1769.

Dúfame, že plesu sa budeme môcť zúčastniť aj na budúci rok, ale už naživo, a že vyzbierané peniaze pomôžu inak obdareným detičkám a ich rodinám v potrebných terapiách.

Zdroj: OZ Pomocníček

Zdroj: OZ Pomocníček

Zdroj: OZ Pomocníček

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: OZ Pomocníček
Zdieľať na Facebooku