03.03.2021, meniny má
14. februára 2021

Billa plánuje tento rok výstavbu nového skladu v Seredi. Mohli by tak vzniknúť nové pracovné príležitosti

Billa plánuje tento rok výstavbu nového skladu v Seredi. Mohli by tak vzniknúť nové pracovné príležitosti
Zdroj: eulog.cz/abj.sk
reklama

BILLA je silnou a stabilnou spoločnosťou. Spoločnosť BILLA začala svoje podnikanie na Slovensku v novembri 1993. Prvú filiálku otvorila v Trnave. Dnes ich má 150 a plánuje ich ešte niekoľko.

Dnešný svet je celý v pohybe. Tovar od výrobcov sa na predajne dostáva cez jeden z dvoch skladov: BILLA – Centrálny sklad v Senci a Regionálny sklad v Prešove-Petrovanoch. Spoločnosť sa v tomto roku rozhodla pre dve významné investície, pričom jedna z nich sa dotkne priamo Serede.

Plánovaná investícia

Tento rok plánuje BILLA spustiť výstavbu nového moderného centrálneho skladu v Seredi. Bude v poradí už tretím skladom na Slovensku a veríme, že si v ňom nájde prácu veľa ľudí zo Serede.

„Plánujeme dve významné investície. Prvou je výstavba nového skladu v Seredi, do ktorého budeme investovať v budúcom roku zhruba 40 miliónov eur,“ uviedol pre Forbes generálny riaditeľ Billa Slovensko Dariusz Tomasz Bator.

„Okrem toho sme rozširovali náš sklad na východe Slovenska v Petrovanoch a investujeme do logistického softvéru. Ďalšou novinkou je vytvorenie strategického partnerstva s naším logistickým dodávateľom Nad-Ress. Pripravujeme výmenu dieselových kamiónov za plynové, čím znížime uhlíkovú stopu, k čomu sme sa ako spoločnosť zaviazali. V budúcom roku by sme chceli dať do prevádzky 30 až 40 takýchto kamiónov, čakáme len na to, či legislatíva, ktorá bola prisľúbená, bude schválená. Tieto kamióny by podľa pôvodných plánov mali platiť nižšie mýto, takže investícia by sa nám oplatila,“ dodal Bator.

Zdroj: billa.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: billa.sk, forbes.sk
Zdieľať na Facebooku