25.04.2024, meniny má
7. júla 2021

BK Lokomotíva Sereď priniesli domov zlato. Naše kadetky U17 sa stali majsterkami Slovenska

Zdroj: zv-podujatia.com

Minulý víkend (2. – 4. júla 2021) sa vo Zvolene odohral tohtoročný finálový basketbalový turnaj Majstrovstiev SR kadetiek U17. Kým väčšina Seredčanov si v tomto čase užívala predĺžený víkend, naše basketbalistky bojovali o titul majsteriek Slovenska.

Nikoho, kto aspoň trochu sleduje seredský basketbal, asi neprekvapí, že naše šikovné športovkyne zabojovali naozaj tvrdo a do Serede priniesli zlato. Kadetky z BK Lokomtíva Sereď sa tak stali víťazkami Majstrovstiev SR v basketbale.

Zlato si odniesli Seredčanky

Finálový turnaj sa odohrával v Rates aréne, a to aj za účasti obecenstva. Celkovo sa na majstrovstvách zúčastnilo 8 družstiev, ktoré sa umiestnili v prvej štvorke. Štyri družstvá zo západného Slovenska: MBK Stará Turá, BK Lokomotíva Sereď, BK AŠK Slávia Trnava, BK Klokani Ivanka pri Dunaji, a štyri z východného Slovenska: YOUNG ANGELS U17 Košice, YOUNG ANGELS U16 Košice, ŠKP 08 Banská Bystrica-ZŠ Zvolen, BAM Poprad.

V prvý deň turnaja sa odohrali štyri zápasy, pričom v každom zápase proti sebe stáli západ a východ:

• MBK Stará Turá : BAM Poprad – 62:41
  • BK Lokomotíva Sereď : ŠKP 08 Banská Bystrica – ZŠ Zvolen – 66:47
  • BK AŠK Slávia Trnava : YOUNG ANGELS KošiceU16 – 58:75
  • BK Klokani Ivanka pri Dunaji : YOUNG ANS Košice U17 – 46:60

Na druhý deň sa v zápasoch najskôr stretli porazení prvého dňa a potom aj víťazi:

Individuálne ocenenia

Na zápasoch sa zúčastnila štvorica rozhodcov v zložení – Richard Sirocký (Gbeľany), Veronika Malčeková (BA), Jakub Izák (BB), Jozef Stopka (BA).

Po každom zápase boli vyhlásení najlepší hráči zúčastnených družstiev a individuálne aj All Stars turnaja. Samozrejme, aj naše basketbalistky na turnaji získali hneď niekoľko individuálnych ocenení. All stars finálového turnaja za náš tím boli Liana Užovičová a Ema Nagyová a najužitočnejšou hráčkou vlastného družstva bola Hana Jakubčeková.

Mladým basketbalistkám gratulujeme k nádhernému úspechu. Sme radi, že práve vďaka šikovným mladým športovcom je Sereď pozitívne reprezentovaná po celom Slovensku. BK Lokomotíva do budúcna želáme ešte veľa podobných úspechov.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: zv-podujatia.com, slovakbasket.sk, FB BK Lokomotíva Sereď