17.02.2020, meniny má
5. apríla 2019

Bojovník Lukáš Eliáš vyhral svoj ďalší zápas v MMA. Už dnes ho ale čaká ďalší súper

reklama

Pred pár mesiacmi sme priniesli správu o zápasníkovi z Dolnej Stredy Lukášovi “Tong Po” Eliášovi. Lukáš si ide za svojím snom a poctivo „maká“na tom, aby sa stal profesionálnym zápasníkom v športe zvanom MMA. Ak ste v tejto športovej terminológii nováčik a chcete sa o tomto bojovom športe dozvedieť viac, pozrite si náš predchádzajúci článok.

Lukáš nastupuje na svoj ďalší zápas už dnes 5. apríla 2019 o 19:00 hod. v Mestskej športovej hale v Trnave a určite sa bude tešiť z každého fanúšika, ktorý ho príde podporiť. Momentálne má na svojom konte fantastickú bilanciu štyroch výhier a jednej remízy. Jeho dnešným súperom bude Ján Vencel z klubu TOP MMA Košice.

Lukášove úspechy narastajú

23. marca 2019 Lukáš nastupoval na zápas proti Henrikovi Schnurleinovi, ktorý nie je vôbec ľahký súper, nakoľko má čierny pás v Kyokushin Karate a purpurový pás v jiu-jitsu. Získať takýto pás trvá aj 6 rokov tréningu. Schnurlein bol tiež tretí na Majstrovstvách Maďarska v grapplingu a pri jeho bilancii päť výhier a dve prehry si Lukáš uvedomoval, že to nebude vôbec ľahký zápas.

Na pocity po zápase sme sa opýtali aj samotného fightera, ktorý nám prezradil, ako sa rodila táto fantastická výhra: „Zápas išiel úplne skvele. Našim plánom bolo držať celý súboj v postoji a nechodiť na zem, kde mal výhodu súper. Pokúšal som sa ho triafať presnými a tvrdými údermi, čo mi po celý zápas vychádzalo. Víťazný moment nastal, keď ma súper chcel hodiť na zem, no šikovne som si ho prehodil, kedy som sa na zemi dostal nad neho a začal som ho bombardovať tvrdými údermi. Následne zápas ukončil rozhodca a ja som sa stal víťazom.“

Zdroj: Cage Fighting Slovakia

„Z výhry sa neskutočne teším, no ešte viac sa teším z podpory mojich trénerov Attilu Vegha, Jožka Puchlého, Janka Hudáka a Romana Kollára. Taktiež ďakujem všetkým sparingpartnerom a kamarátom, ktorí ma prišli podporiť. Taktiež pozývam všetkých čitateľov Seredsity na môj ďalší zápas, ktorý bude už dnes 5. apríla v Športovej hale v Trnave.“ Lukáš Eliáš

Kto je Lukáš “Tong po” Eliáš?

Od malička sa venoval taekwondu v Seredi, kde získal veľmi dobré športové základy. Neskôr sa mu ale zapáčil box, ktorý tiež skúšal najkôr v Seredi. Svoj nový boxerský stánok však našiel u najznámejšieho slovenského boxera Tomiho “Kid” Kovácsa v KO Box Clube v Galante. V klasickom boxerskom ringu strávil viac ako 7 rokov. No potom v sebe našiel vášeň pre iný bojový šport.

Ako mnohých fanúšikov aj Lukáša zaujali zmiešané bojové umenia, ktorým sa momentálne venuje už skoro dva roky. Svoje schopnosti rozvíja u ďalšej slovenskej legendy Atillu Végha, víťaza titulu v organizácii Bellator, ktorá je jednou z najväčších na svete. Trénuje pod klubom Spartakus Fight Gym v Trnave, ktorý vedie práve Atilla.

Zdroj: Cage Fighting Slovakia

Zdroj: Cage Fighting Slovakia

Chcete podporiť Lukáša? Zdieľajte tento článok

Zdieľať na Facebooku