03.06.2020, meniny má
4. mája 2020

Bojovník Lukáš Eliáš z Dolnej Stredy bude súčasťou najväčšej MMA organizácie na Slovensku a Česku. Jeho zápas si môžete pozrieť aj vy

Bojovník Lukáš Eliáš z Dolnej Stredy bude súčasťou najväčšej MMA organizácie na Slovensku a Česku. Jeho zápas si môžete pozrieť aj vy
Zdroj: Lukáš Eliáš
reklama

O zápasníkovi Lukášovi Eliášovi z Dolnej Stredy sme napísali už niekoľko článkov. Tie mapovali jeho MMA kariéru, ktorú pozorne sledujeme. Lukáš je veľmi odhodlaný a skromný bojovník, ktorý si na svoju veľkú šancu musel počkať.

Ako sa hovorí, trpezlivosť ruže prináša a Lukášovi sa v týchto dňoch splnil veľký sen. Bol vybraný medzi najlepších zápasníkov organizácie Oktagon, ktorá je nielen najväčšia, ale aj najznámejšia MMA organizácia na Slovensku a v Česku.

MMA je z anglického mixed martial arts, teda zmiešané bojové umenia a predstavuje zmes bojových umení, ktoré zápasník smie používať. Tento šport sa za posledné roky stal fenoménom a neustále naberá na svojej popularite nielen v zahraničí.

Lukáš Eliáš ako súčasť OKTAGON UNDERGROUND

Koronavírus zasiahol aj organizáciu Oktagon, ktorá musela zrušiť všetky svoje plánované turnaje. Vzhľadom na okolnosti a nariadenia vlády, ktoré zakazujú akékoľvek veľké športové akcie, prišla organizácia so špeciálnym konceptom OKTAGON UNDERGROUND.

Od momentu, kedy sa uvoľnia najprísnejšie opatrenia, odštartujú sa zápasy s tými najznámejšími aj menej známymi bojovníkmi. Turnaje sa budú organizovať na striedačku, a teda jeden týždeň v Čechách, druhý týždeň na Slovensku. Tešiť sa tak môžete na 7 zápasov počas siedmych týždňov, ktoré budete môcť sledovať cez internet.

Do každej pyramídy zasiahne 16 bojovníkov, 8 z Česka a 8 zo Slovenska. Ženy majú taktiež svoju pyramídu kde bude medzi sebou bojovať 8 žien. Finále bude vždy československé. V hre bude celková odmena 100 000 eur, ktorú si rozdelia víťazi jednotlivých zápasov.

Celkovo bude päť pyramíd v rôznych váhových kategóriach. Lukáš bude bojovať v tej do 90 kilogramov a víťaz si odnesie dokopy 8 000 eur. Zápas bude na 3 kolá, každé po 3 minútach. Zápasiť sa bude bez divákov a za prísnych hygienickyćh opatrení.

Zdroj: Oktagon MMA

Trénuje s Attilom Véghom v Spartakus Fight Gyme

Po ohlásení novinky vo forme Oktagon Underground Lukáš neváhal ani chvíľu a po konzultácii s trénermi a manažérom poslal svoju prihlášku. Ako nám Lukáš prezradil, po ukončení prihlasovania bol vybraný ako náhradník, no po pár dňoch mu prišla vytúžená správa a Lukáš bol vybraný medzi 8 zápasníkov pyramídy do 90 kilogramov.

Meno súpera zatiaľ nepozná, no môže ním byť napríklad známy Samuel “Pirát” Krištofič alebo Jozef Wittner, ktorých fanúšikom tohto športu určite nemusíme predstavovať. Lukáš s prezývkou “Tong Po” tak bude mať šancu zažiariť popri najznámejších bojovníkoch československej MMA scény.

Dolnostredčan je súčasťou trnavského Spartakus Fight Gym, kde trénuje pod taktovkou azda najznámejšieho slovenského MMA zápasníka Attilu Végha, ktorý mu odovzdáva svoje cenné skúsenosti. Okrem toho Lukáš momentálne trénuje hlavne doma, kde si vytvoril vhodné tréningové podmienky.

Myslíme, že Lukášová účasť v organizácii Oktagon sa zaradí medzi veľké športové udalosti v našom regióne. Veľmi mu už teraz držíme palce a dúfame, že sa dostane čo najďalej.

Zdroj: Lukáš Eliáš

Zdroj: Lukáš Eliáš

Podporte Lukáša zdieľaním článku.

Zdroje: OKTAGON, Lukáš Eliáš
Zdieľať na Facebooku