08.09.2024, meniny má
1. júna 2022

Branislav Urban roky pomáha ľuďom netradičnou metódou. Je presvedčený, že ruky prezradia o vašej osobnosti viac, ako si myslíte

Branislav Urban roky pomáha ľuďom netradičnou metódou. Je presvedčený, že ruky prezradia o vašej osobnosti viac, ako si myslíte
Zdroj: Seredsity.sk/Marek Matis

Branislav Urban vyštudoval Národohospodársku fakultu Ekonomickej univerzity v Bratislave. Poradenstvu sa venuje od roku 1989. V Seredi pôsobil ako jeden z prvých poradcov podnikateľov najmä v oblasti projektového manažérstva.

Má za sebou desiatky úspešných projektov pre súkromných investorov a developerov v oblasti priemyslu, cestovného ruchu, terciárnej sféry služieb a zdravotníctva.

So svojou spoločnosťou PALADIUM & PARTNERS sa zameriava aj na individuálnu klientelu a pomoc vo forme mentoringu, koučingu a chirológie ako špecifickej formy konzultačného poradenstva.

Upozorňujeme, že koučing a mentoring nezahŕňa liečbu mentálnych porúch. Nemá sa používať ako náhrada odbornej liečby, liečby závislostí či psychoterapie. Ak máte akýkoľvek vážny zdravotný problém, vyhľadajte odbornú pomoc.

Zdroj: Seredsity.sk

reklama

Žiadne ezoterické čítanie budúcnosti a veštenie. Ruky odhalia vaše osobnostné črty

Súčasný nárast psychickej nepohody a ťažkostí, spôsobených najmä pandémiou, ukázal, že ľudia veľmi ťažko znášajú zmeny a sú v zajatí svojich stereotypov, zvykov a rituálov. „Nepochopili, že dobrý život je proces a nie stav bytia,“ tvrdí Branislav Urban, v Seredi pôsobiaci mentor, kouč a chirológ. 

V podobných momentoch, keď si inak zdraví ľudia nevedia rady, bežne prichádza na scénu pomoc vo forme terapie či koučingu. Aj tento koncept sa však ešte dá obohatiť. Branislav Urban ponúka konzultačno-poradenskú pomoc ľudom aj pomocou techniky, ktorá sa môže zdať na prvý pohľad netradičná – diagnostikou z ich rúk. 

„Prostredníctvom rúk viete nahliadnuť do seba samého, nájsť v sebe skrytý potenciál, ktorý je kľúčom k vášmu osobnému rastu a úspechu,“ opisuje chirológiu Urban. Nejde však o žiadne ezoterické čítanie budúcnosti a veštenie. Ako hovorí, k diagnostike rúk začali pristupovať zodpovedne už lekári v 18. storočí.  

„Jedným z priekopníkov bol J. E. Purkyně, ktorý ako prvý začal vedecky pristupovať ku kožnému reliéfu. Študoval a opísal motívy a čiary vryté do pokožky v súvislosti s genetickými hypotézami, čo slúžilo najmä ako pomoc pri diagnostikovaní.

Vypracoval a zaevidoval 9 dôležitých znakov, týkajúcich sa odtlačkov prstov. Z nich neskôr vychádzali ďalší vedci, ako Sir Francis Galton, ktorý inicioval na prelome 19. a 20. storočia identifikáciu daktyloskopických odtlačkov,“ približuje Branislav Urban.

Zdroj: Seredsity.sk

Ruky sú podľa Branislava Urbana úzko prepojené so psychikou

Už začiatkom 20. storočia sa vo Francúzsku začalo v niektorých vedeckých kruhoch prihliadať na diagnostiku rúk ako na súčasť experimentálnej psychológie. Moderná vedecká diagnostika rúk prešla podľa Urbana svojím vývojom. „Vo svete sú už známe výsledky z výskumu rúk, v ktorých sa uvádza, že je možné diagnostikovať choroby ako Downov syndróm, schizofrénia, epilepsia, diabetes, Alzheimerova choroba a zvlášť ochorenia srdca,“ vysvetľuje. 

Dodáva, že aj na Slovensku sa odborníci venujú problematike autizmu na Fyziologickom ústave lekárskej fakulty UK v Akademickom centre na výskum autizmu.  Súčasťou výskumu je aj zber biometrických údajov z odtlačkov prstov a skúmanie ich špecifík, alebo meranie dĺžok a pomerov jednotlivých prstov na rukách.

Branislav Urban sa už niekoľko rokov zaujíma o ruky detí s diagnózou ADHD, teda poruchou pozornosti spojenou s hyperaktivitou. Hovorí, že by sa chcel podieľať aj na výskume v tejto oblasti – na začiatok aspoň jeho spolufinancovaním. 

„Prínosom by bola včasná diagnostika tak, ako pri preventívnych zdravotných prehliadkach. Ak by sa potvrdilo, že znaky v rukách týchto detí sú rozpoznateľné v predškolskom veku aj bez EEG vyšetrenia, bolo by možné upriamiť pozornosť rodičov na to, aby boli pripravení na prípadné komplikácie so zaradením a adaptáciou dieťaťa na základnej škole,“ tvrdí. 

Zdroj: Marek Matis

Pomoc, keď človek prešľapuje na mieste 

Branislav Urban však nepracuje len s nahliadaním do rúk. Pri stretnutí s klientmi používa svoju vlastnú metódu nazvanú mencouchirIde o kombináciu mentoringu, koučingu a chirológie. Táto metóda je podľa názoru Branislava Urbana vhodným prostriedkom pre rozhodovanie človeka, ktorý v ťažkých chvíľach ešte nezvažuje návštevu psychológa či psychiatra. Človeka, ktorý sa snaží ujasniť si svoj momentálny stav, schopnosti sebapremeny či spôsob riešenia problému.

S ľuďmi, ktorí majú psychiatrické diagnózy, nepracuje. Ide skôr o tých, ktorí by chceli vedieť, kým sú, čím by sa mohli stať a ako vyriešiť problémy v bežnom živote.

„Diagnostika rúk môže človeka posunúť vpred, keď prešľapuje na mieste a pochybuje o sebe. Poskytuje možnosti, ktoré mu pomôžu pochopiť iných ľudí, s ktorými pracuje alebo žije, prípadne pomôže nasmerovať vo výchove a umožní vidieť veci z inej perspektívy,“ objasňuje kouč a mentor. 

Zdroj: Seredsity.sk

Predstavu o svojom klientovi či klientke si tak na začiatku robí práve za pomoci diagnostiky rúk. Spoznáva jeho osobnostnú charakteristiku. Branislav Urban si urobí celkový obraz emočného a mentálneho stavu, nastavenia, diagnostikuje silné a slabé stránky, prípadne anomálie, ktoré môžu naznačovať zdravotné predispozície. Výsledky si necháva pre seba, keďže ako kouč chce najprv zistiť, prečo ho človek kontaktoval a čo potrebuje vyriešiť.

„Vychádzajúc z predpokladu, že človek si vie najlepšie vyriešiť problém sám, pretože pozná všetky okolnosti a možnosti, s ním vediem transformačný rozhovor. Pomocou otázok upriamujem jeho pozornosť na veci, ktoré si doposiaľ nevšímal. V prípade, že sa dostaneme do slepej uličky, využijem získané informácie z diagnostiky rúk a mentoringom ho navediem na skutočnú podstatu jeho problému a možnosti riešenia,“ približuje. 

Zdroj: Čajovňa dobrých ľudí – Nitra

Branislavovu pomoc za dlhé roky využili už stovky ľudí, hovorí však, že by ju chcel posunúť aj ďalej. Na Slovensku totiž rezort zdravotníctva plánuje rozšíriť špecifické psychoterapeutické intervencie a zriadiť komunitné centrá.

„Rád by som sa zapojil do ich prípravy a tiež si zvýšil kvalifikáciu tak, aby som mohol byť súčasťou pomoci v prvej línii v kontakte s osobami, ktoré vyhľadajú pomoc,“ uzatvára.

Ak vás práca Branislava Urbana zaujala, neváhajte ho kontaktovať na paladiumurban@gmail.com alebo telefonicky na čísle +421 907 187 315.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou PALADIUM & PARTNERS, s.r.o.

Zdroje: Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou PALADIUM & PARTNERS, s.r.o.
Zdieľať na Facebooku