16.04.2024, meniny má
28. februára 2024

Šikovný zvukár Viktor Krivosudský zo Serede je nominovaný na ocenenie Slnko v sieti za rok 2023

Šikovný zvukár Viktor Krivosudský zo Serede je nominovaný na ocenenie Slnko v sieti za rok 2023
Zdroje: FB Film Invalid/FB Viktor Krivosudský
reklama

O Viktorovi Krivosudskom sme vám priniesli už niekoľko článkov. Tento mladý a úspešný Seredčan pracuje ako zvukár a jeho prácu ste mohli počuť v niekoľkých známych filmoch.

Študoval na Filmovej a televíznej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Momentálne tu pôsobí ako odborný asistent v Ateliéri zvukovej skladby.

Nominácie a ocenenia

Z našich predošlých článkov si možno pamätáte, že Viktor Krivosudský získal za svoju poctivú a vysoko profesionálnu prácu už niekoľko ocenení. V roku 2018 bol ocenený národnou filmovou cenou Slnko v sieti za najlepší filmový zvuk vo filme Čiara v hlavnej úlohe s Tomášom Maštalírom.

V roku 2020 získal ďalšie ocenenie Slnko v sieti za najlepší filmový zvuk vo filme Amnestie. Za tento film bol zároveň nominovaný aj v kategórii najlepší zvuk na výročných cenách Českej filmovej a televíznej akadémie Český lev.  

reklama

Zdroj: FB Film ČIARA

Ďalšia nominácia

Ako Viktor informoval na svojej facebookovej stránke, opäť bol nominovaný na ocenenie Slnko v sieti, tentokrát za najlepší zvuk vo filme Invalid (2023).

„A je tu ďalšia nominácia na ocenenie Slnko v sieti za najlepší zvuk vo filme Invalid. Ďakujem Azyl production Maroš Hečko za príležitosť byť súčasťou tohto skvelého projektu a tiež ďakujem Jonas Karasek za úžasnú réžiu a dôveru vo mňa a môj zvukársky team. Obrovské ďakujem najmä môjmu teamu, ktorý vždy so mnou spolupracuje s najväčším zápalom – Adam Kuchta a Miroslav Gaži. Chalani, veľké ďakujem za váš obrovský talent pre zvuk.“

Ďalším talentovaným Seredčanom, ktorý na filme Invalid pracoval, je Matúš Široký, ktorý sa v spolupráci s Marcelom Buntajom postaral o perfektný soundtrack k filmu. Ich vynikajúca práca si rovnako vyslúžila nomináciu na ocenenie Slnko v sieti za rok 2023 za najlepšiu filmovú hudbu.

„Keďže zvuk a hudba sú úzko prepojené, ďakujem aj za perfektný soundtrack od Matúš Široký a Marcel Buntaj. Ďakujem patrí aj celému štábu za vynikajúcu spoluprácu a za váš obrovský talent, 13 nominácií je určite zaslúžených!“

Viktor poďakoval vo svojom statuse aj ostatným nominovaným  zvukárom: „Na záver gratulácia ďalším nominovaným – Miloš Hanzély za film Slúžka a Dušan Kozák a Tobiáš Potočný za film Moc. Robíte úžasnú prácu a posúvate kvalitu produkcie zvuku na Slovensku stále vyššie a vyššie.“

A nám ostáva len dúfať a veriť, že Viktorovi pribudne ďalšie ocenenie Slnko v sieti. Ďakujeme za úžasnú reprezentáciu nášho mesta, držíme mu palce a prajeme ešte veľa profesionálnych úspechov.

Zdroj: FB Fiml Invalid

Zdroje: FB Viktor Krivosudský
Zdieľať na Facebooku